Slovenské hokejistky do 18 rokov podľahli na MS Švédkam, Kanada zdolala Rusko

Zľava: Lily Stern zo Slovenska, Lova Blom zo Švédska a Romana Halušková zo Slovenska počas zápasu B - skupiny elitnej divízie majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji hráčok do 18 rokov medzi Švédsko - Slovensko. (Autor: SITA/Alexandra Čunderlíková)
TASR|26. dec 2019 o 15:39

Turnaj sa hrá na Slovensku.

BRATISLAVA. Slovenské hokejistky do 18 rokov prehrali vo štvrtok vo svojom prvom zápase na MS tejto vekovej kategórie v Bratislave so Švédskom 2:4.

V ďalšom zápase na turnaji sa zverenky Petra Kúdelku predstavia v piatok 27. decembra o 20.30 proti Švajčiarsku.

Kanadské hokejistky do 18 rokov zvíťazili vo štvrtkovom otváracom zápase na MS tejto vekovej kategórie v Bratislave nad ruskými rovesníčkami 3:2 po predĺžení.

Američanky vo svojom prvom vystúpení nemali komplikácie s Fínkami a zdolali ich 4:1. Úvodné stretnutie B-skupiny dospelo do predĺženia, Švajčiarky otočili duel s Češkami a vďaka gólu Laury Zimmermannovej v 28 sekunde zvíťazili 2:1 pp.

MS hokejistiek do 18 rokov v Bratislave:

A-skupina:

Kanada - Rusko 3:2 pp (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 19. Naudová, 24. Paulová, 64. Goslingová - 51. Koržakovová, 54. Šaškinová

USA - Fínsko 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 11. Murphyová, 34. Van Wierenová, 40. Wethingtonová, 41. Guildayová - 12. Yrjanenová

B-skupina:

Švajčiarsko - ČR 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 44. Martiová, 61. Zimmermannová - 17. Haasová

Slovensko - Švédsko 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)

Góly: 28. L. Johanssonová, 35. Svenssonová (Albinssonová, L. Johanssonová), 39. Thuviková (Ahlmová, Hallová), 57. Blomová (G. Johanssonová, Grundströmová) - 57. Kapičáková (Halušková, Vysokajová), 60. Leskovjanská. Rozhodovali: Malá (ČR), Strohmengerová (Nem.) - Dinantová (Bel.), Lacková (V. Brit.), vylúčenia: 5:4, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0.

SR: Medviďová - Vysokajová, Leskovjanská, Sternová, Slováková, Jašková, Klimantová, Kušmíreková, Giertlová - Kapičáková, Halušková, Matejková - Nemčeková, Schredlová, Fančovičová - Štetiarová, Dobošová, Vrbinská - Kučerová, Lahová, Hudáková

Švédsko: Bomanová - Zanderová, Forsgrenová, Silenová, Markströmová, Kandellová, Karlssonová, G. Johanssonová - Albinssonová, Blomová, Grundströmová - Hallová, L. Johanssonová, Svenssonová - Ahlmová, Thuviková, T. Johanssonová - Tarnblomová, Nilssonová, Lindbergová

Hlasy po zápase:

Peter Kúdelka, tréner SR: "Zápas sa pre nás vyvíjal dobre, súpera sme aktívnou hrou nepúšťali do tlaku. Potom nás Švédky v druhej tretine prehrávali aj vďaka tomu, že sme hrali v oslabení. Škoda šance za stavu 0:1, ktorú sme nevyužili. Teší ma, že sme v závere tímovým výkonom dokázali dať tie dva góly."

Barbora Kapičáková, strelkyňa prvého gólu Slovenska: "Bol to podľa mňa vyrovnaný zápas. Škoda, že sme dali góly až na konci. Ale teší ma, že sme to nevzdali."

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenské hokejistky do 18 rokov podľahli na MS Švédkam, Kanada zdolala Rusko