Španieli nečakane prehrali, Nemci v divokom zápase získali len bod

Futbalisti Ukrajiny sa radujú po výhre nad Španielskom.
Futbalisti Ukrajiny sa radujú po výhre nad Španielskom. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. okt 2020 o 22:49

Favoriti sa v Lige národov trápili.

BRATISLAVA. Ukrajinskí futbalisti zdolali v utorňajšom domácom stretnutí štvrtého kola Ligy národov Španielov 1:0.

Víťazný gól strelil v 76. minúte Viktor Cygankov a zabezpečil svojej reprezentácii druhý triumf v tejto edícii.

Španielsko prišlo o 14-zápasovú šnúru bez prehry (11 víťazstiev, 3 remízy), Ukrajina si udržala čisté konto a otriasla sa po troch prehrách za sebou, pri ktorých inkasovala až trinásť gólov.

V ďalšom zápase štvrtej skupiny A-divízie remizovalo Nemecko na vlastnom štadióne so Švajčiarskom 3:3.

Na čele tabuľky zostalo sedembodové Španielsko, Nemecko i Ukrajina nazbierali šesť bodov, v prospech štvornásobných majstrov sveta hovorí priaznivejšie skóre.

Švajčiarsku patrí posledná pozícia s dvoma bodmi.

V 1. skupine D-divízie domáce Lotyšsko prekvapujúco podľahlo Malte 0:1 gólom Steva Borga v siedmej minúte nadstaveného času. Malta vďaka prvému víťazstvu v tejto edícii poskočila na druhú pozíciu o dva body pred svojho súpera.

Faerské ostrovy zdolali na vlastnom štadióne Andorru 2:0 a vedú s desiatimi bodmi, Andorra má dva body a je posledná.

3.San Maríno30120:31 b

Domov»Futbal»Reprezentácie»Liga národov»Španieli nečakane prehrali, Nemci v divokom zápase získali len bod