+ 5:32,5 min (8)

30.

Zuzana Remeňová

+ 7:03,9 min (11)

OTEPÄÄ. Slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková obsadila 7. miesto v pretekoch s hromadným štartom na MS v letnom biatlone 2024 v estónskom Otepää.

Slovensko malo v pretekoch dokonca všetky štyri biatlonistky, ale vôbec im nevyšla streľba. Bátovská Fialková sa síce napriek šiestim chybám dostala do TOP 10, ale zvyšné tri Slovenky skončili až na úplnom konci výsledkovej listiny.

Triumfovala Lotyška Baiba Bendiková. Druhá skončila s mankom 24 sekúnd Fínka Suvi Minkkinenová a bronz si vybojovala Češka Tereza Voborníková (+ 30,3 s).

Skúsená 31-ročná Bátovská Fialková nenadviazala na svoje dve medailové vystúpenia zo supešprintu (zlato) a rýchlostných pretekov (bronz) najmä pre zlyhanie na strelnici.

So šiestimi chybnými výstrelmi a šiestimi absolvovanými trestnými kolami zaostala za víťazkou o 1:36,6 min.

Ďalšie trio Slovenky Mária Remeňová, Júlia Machyniaková a Zuzana Remeňová obsadili posledné tri priečky vo výsledkovej listine od 28. do 30. miesta, keď urobili priveľa chýb na strelnici.

Bátovská Fialková začala preteky zle. Na prvej streľbe netrafila dve položky a patrila jej až 23. priečka s mankom 55 sekúnd na vedúcu Fínku Suvi Minkkinenovú.

Na druhej položke urobila skúsená Slovenka jednu chybu a vďaka zlepšenému behu poskočila na 11. miesto. Jednej chybičke sa nevyhla ani pri tretej streľbe, ale opäť sa zlepšila - bola siedma s odstupom 52,8 s.

Záverečná "stojka" Bátovskej Fialkovej opäť nevyšla, druhý a tretí chybný výstrel ju poslal na dve trestné kolá a napokon prehrala súboj o šieste miesto s Estónkou Susan Külmovou.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Slovensko malo v hromadných pretekoch až štyri biatlonistky, nezvládli však streľbu