Slovenská kanoistka sa prebojovala do finále. Na ME zajazdila najrýchlejší čas

Bianka Sidová.
Bianka Sidová. (Autor: TASR)
TASR|28. jún 2024 o 13:27

Účasť v bojoch o cenné kovy si vybojovala treťou priečkou v semifinále aj Ema Minarovičová.

BRATISLAVA Slovenská kanoistka Bianka Sidová triumfovala v piatkovom semifinále na MEJ a do 23 rokov v disciplíne K1 žien do 23 rokov na trati 500 m.

Na bratislavskom Zemníku sa tak predstaví vo finále.

Účasť v bojoch o cenné kovy si vybojovala treťou priečkou v semifinále aj Ema Minarovičová v K1 junioriek na 1000 m.

Teo Peter Lukač obsadil zhodne 3. miesto v K1 juniorov na tratiach 1000 m i 500 m a v oboch disciplínach postúpil do finále.

Matej Danas prišiel v K1 do 23 rokov na trati 1000 m do cieľa na 5. mieste a čaká ho B-finále rovnako ako Ľudovíta Tótha, ktorý skončil siedmy v K1 do 23 rokov na 500 m.

V semifinále neuspeli a so šampionátom sa rozlúčili Laura Oriová 4. priečkou v C1 do 23 rokov na trati 500 m, Vivien Stehliková 7. miestom v C1 junioriek na 500 m a Artur Kalaber 8. pozíciou v C1 juniorov na 1000 m.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Slovenská kanoistka sa prebojovala do finále. Na ME zajazdila najrýchlejší čas