Slováci mali štafetu výborne rozbehnutú, no prišli trestné kolá. Borguľovi záverečný risk nevyšiel

Jakub Borguľa na MS juniorov a kadetov v biatlone 2025.
Jakub Borguľa na MS juniorov a kadetov v biatlone 2025. (Autor: Šoňa Niková/slovenskybiatlon.sk)
Sportnet, TASR|5. mar 2025 o 14:09 (aktualizované 5. mar 2025 o 14:24)

Suverénny výkon predviedli víťazi z Nórska.

MS juniorov a kadetov v Östersunde

Štafeta juniorov 4 x 7,5 km:

1.

Nórsko

1:20:43,0 hod (0+10)

2.

Nemecko

+ 19,5 s (0+6)

3.

Poľsko

+ 1:52,2 min (0+15)

4.

Švajčiarsko

+ 2:04,0 min (0+12)

5.

Taliansko

+ 2:05,1 min (3+13)

7.

Slovensko

+ 3:09,2 min (3+13)

ÖSTERSUND. Nórski biatlonisti získali zlaté medaily v štafete juniorov na mládežníckych MS vo švédskom Östersunde.

Štvorica v zložení Andreas Aas, Sivert Gerhardsen, Haavard Tosterud a Kasper Kalkenberg triumfovala s časom 1:20:43,0 hodiny pred Nemeckom a Poľskom.

Slovenskí reprezentanti Artur Ischakov, Martin Maťko, Šimon Adamov a Jakub Borguľa obsadili 7. miesto s tromi trestnými kolami a stratou 3:09,2 minúty.

Slováci mali výborne rozbehnuté preteky. Ischakov bol po prvom úseku na 2. mieste, no Maťko aj pre dva trestné okruhy klesol na 11. priečku.

Adamov však vytiahol štafetu späť do najlepšej desiatky a odovzdal Borguľovi na 8. pozícii. Ten vďaka čistej ležke poskočil ešte o jedno miesto vyššie.

Záverečná stojka mu však nevyšla, keď netrafil hneď prvé tri terče. Nakoniec z toho bol jeden trestný okruh, no napriek tomu udržal 7. priečku , keďže na strelnici zaváhal aj ukrajinský súper.

Nachádzate sa tu:
Domov»Zimné športy»Biatlon»Slováci mali štafetu výborne rozbehnutú, no prišli trestné kolá. Borguľovi záverečný risk nevyšiel