Denis Shapovalov.
Denis Shapovalov. (Autor: AP/Tertius Pickard)
TASR|3. jan 2020 o 11:07

Belgicko podľa očakávaní zdolalo Moldavsko.

SYDNEY/BRISBANE/PERTH. Belgickí tenisti zvíťazili v piatkovom zápase C-skupiny na premiérovom turnaji tímov ATP Cup nad Moldavskom 3:0.

Rovnakým výsledkom sa skončil aj duel F-skupiny v Brisbane medzi Kanadou a Gréckom, triumf si zabezpečili hráči zo zámoria. V druhom súboji F-skupiny zvíťazila Austrália nad Nemeckom 3:0.

Tenisti USA prehrali v D-skupine v Perthe s Nórskom 1:2. Rusi vo svojom strede s Daniilom Medvedevom a Karenom Chačanovom si poradili s Talianskom bez problémov 3:0.

Na podujatí proti sebe hrajú reprezentácie v skupinovom formáte, súťaž nahradila viacero turnajov, ktoré slúžili ako rozbeh pred grandslamovým Australian Open.

Z každej zo šiestich štvorčlenných skupín postúpi prvý tím do štvrťfinále. Šesticu doplnia najlepšie dve krajiny na druhých priečkach.

Premiérová edícia ATP Cupu odštartovala len šesť týždňov po tom, ako sa v Španielsku uskutočnil záverečný turnaj Davisovho pohára v novom šate. Na ňom proti sebe taktiež hrajú reprezentácie v skupinovom formáte.

ATP Cup 2020

Sydney - C-skupina

Belgicko - Moldavsko 3:0

Steve Darcis - Alexander Cozbinov 6:4, 6:7 (4), 7:5

David Goffin - Radu Albot 6:4, 6:1

Sander Gille, Joran Vliegen - Radu Albot, Alexander Cozbinov 6:7 (5), 7:6 (4), 11:9