Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara
Fanúšikovia si už môžu kupovať lístky na hokej. (Autor: TASR)
Miloslav Šebela, Juraj Berzedi, Boris Vanya|Publikované 19. sep 2018 o 07:19

Na MS sa dostane divák už od 10 eur.

BRATISLAVA. Organizátori MS v hokeji 2019 v Bratislave a Košiciach spustili predaj vstupeniek. Stalo sa tak dnes o 9:19 h.

Spustenie predaja vstupeniek sprevádzali komplikácie. Rovnako ako pri predaji pred MS 2011.

Ako prvý dostal vstupenky bývalý reprezentačný brankár Ján Laco v predajni Ticketportalu. Lenže bežní fanúšikovia si museli počkať.

Problém bol vraj v tlači, nie v predaji.

"Problém však nastal v kamenných predajniach, kde sa lístky nedali po spustení predaja fyzicky vytlačiť, ale riešime to a veríme, že problém rýchlo odstránime.

Fanúšikovia tak mali na výber či im doklad o zakúpení lístkov príde na mail, poštou, alebo si prídu inokedy vstupenky fyzicky vyzdvihnúť na predajňu," reagovala zástupkyňa Ticketportalu Stanislava Šebeňová.

V bratislavskom nákupnom centre Central na vstupenky od rána čakalo asi 25 ľudí. Predaj spustili symbolicky v čase 9:19 h. Nakoniec s viac ako polhodinovým meškaním dostal prvé lístky fanúšik z Galanty.

Na vstupenky čakal s kamarátmi v bratislavskom nákupnom centre od pol siedmej. Zakúpil si permanentky na všetky zápasy slovenského tímu v základnej skupine.

"Že sa bude teraz hrať v Košiciach? To mi nevadí. A je to spravodlivé. V Bratislave sa už hrala základná skupina MS," vravel.

Ďalší fanúšikovia museli na vstupenky pred Ticketportalom v bratislavskom obchodnom centre ďalej čakať aj hodinu po oficiálnom spustení predaja. Predaj na webe však podľa Šebeňovej prebiehal, hoci skúsenosti ľudí boli presne opačné.

K spusteniu predaja sa vyjadril aj prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút.

"Mrzia nás technické problémy, ktoré sprevádzali začiatok predaja. Boli sme ubezpečovaní od nášho partnera, že systém bude fungovať bezchybne. Nestalo sa tak, ale sme radi, že Ticketportal situáciu promptne riešil,“ uviedol prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút.

Naplno sa rozbehol predaj v kamennej predajni v Centrali až krátko pred jedenástou hodinou. So štyrmi dennými vstupenkami na termín, kedy hrajú Slováci s Francúzskom odchádzala po dva a pol hodine aj spokojná fanynka.

"Nečakala som, že to bude tak dlho trvať. Ani to vlastne nevysvetlili, prečo to tak dlho trvalo. Ale som šťastná, že mám lístky," vravela.

Predaj vstupeniek nie je možný

V ďalšom bratislavskom nákupnom centre na nábreží Dunaja čakala krátko po deviatej pred trafikou štvorica mladých mužov.

„Chceme si kúpiť osem vstupeniek na víkendové zápasy Slovenska proti Američanom a Fínom. Akurát s ubytovaním v Košiciach už je problém. Buď majú v máji všetko obsadené, alebo pýtajú šialené peniaze - šesťsto eur za ubytovanie pre dvoch na dve noci. Takže nám asi zostanú len stany na Liptovskej Mare alebo pôjdeme na otočku. Dúfam, že počas šampionátu posilnia spoje,“
rozhovoril sa 25-ročný Matúš.

Ceny vstupeniek ani neúspechy slovenskej reprezentácie na posledných
šampionátoch nepovažoval za problém.

„Hokejový šampionát je udalosť, na Slovensku sa koná raz za niekoľko rokov a vidieť domácu reprezentáciu naživo by bol zážitok. Nie sme fanúšikovia úspechu, myslím, že hokejistov treba povzbudiť aj keď sa im nedarí.“

Päť minút pred pol desiatou sa už vstupenky mali dať predávať. Matúš
prejavil záujem o zápas Slovensko - Fínsko.

Ceny vstupeniek:

 • Vstupenka na jeden zápas základnej skupiny od 10 do 75 eur.
 • Denná vstupenka na zápasy základnej skupiny od 45 do 175 eur.
 • Permanentka na zápasy v základnej skupine od 985 eur.
 • Permanentka na celé podujatie v Košiciach od 1015 eur, v Bratislave od 1590 eur.
 • Štvrťfinálový zápas MS v Bratislave o 20.15, v ktorom budú v prípade postupu hrať slovenskí hokejisti vyjde na 70 až 100 eur.

„Nedá sa?“ Až teraz mladý fanúšik zistil, že v prvej fáze si môže kúpiť iba niektorý z balíčkov vstupeniek, ale nie lístok na konkrétny zápas. „Tak to máme vybavené,“ pokrčil plecami a sklamaný odišiel. „A mám dnes šancu niečo predať?“ položila do pléna otázku pani za pultom.

Kúpiť sa však nedali ani balíčky vstupeniek na hrací deň. Dvadsaťšesťročný Denis trpezlivo čakal, ale v systéme predajcu Tickeportal svietila pri každom dni stále rovnaká formulka: Predaj vstupeniek na vybranom predajnom mieste nie je možný...

Ľudia sa sťažovali: Je to katastrofa

Problémy s predajom boli aj v Prievidzi. V pobočke na námestí čakala jedna pani vyše dvoch hodín, nakoľko sa pracovníčke nedarilo prihlásiť do systému.

„Už dlhšiu dobu sa snažím zadať žiadosť o nákup lístkov, no systém mi neustále padá. Je to tým, že si lístky momentálne kupuje množstvo ľudí. Aj z domu. Verím, že sa to rozbehne, pretože o svetový šampionát je veľký záujem,“ prezradila pracovníčka Ticketportalu.

Systém padol aj v Prešove. Fanúšikom preto lístky iba zarezervovali.

"Je to katastrofa, skúšal som si kúpiť lístky aj cez aplikáciu, ale písalo mi, že čakajte v poradí. Najprv 6-tisíci v poradí a o desať minút, že som 2-tisíci, neskôr zasa 13-tisíci. Je to zlé, nezvládnuté,“ povedal Miloš Štefanský.

V Prešove sa od rána do pol dvanástej podarilo obslúžiť odhadom 10 až 15 ľudí. Mnohí však čakanie od rána vzdali a odišli domov, iní sa do radu pripojili.

Cez internet lístky nekúpite

Predaj lístkov cez internet úplne skolaboval. Podľa komentárov čitateľov denníka SME sa ešte žiadnemu neporadilo kúpiť vstupenku.

Prečítajte si tiež:
Na východe je veselo. Len dokedy

Vyskúšali si to aj dve redaktorky denníka SME, aby sme sa presvedčili, ako systém funguje.

"Bola som na 500. mieste v poradí. Postupne som sa dostala do prvej stovky, ale onedlho som padla za tretiu tisícku. Vôbec tomu nerozumiem," priznala Stanislava.

Na stránke Ticketportalu sa každému záujemcovi zobrazoval odkaz: Vážený zákazník,práve ste sa zaradil do poradia zákazníkov čakajúcich pred Vami. Ste3040. v poradí, hneď ako na Vás príde rad, budete automaticky presmerovaný do hľadiska. Po opustení stránky alebo obnovení stránky Vás systém zaradí na koniec poradia čakajúcich zákazníkov.

Na ľavej strane obrazovky bolo napísané, na ktorom mieste je človek v poradí. Po pár sekundách je tam číslo 500 a zrazu sa tam objaví číslo 5452.

"Dostala som sa až k vyberaniu miest v hľadisku. Keď som si ich našla a chcela zaplatiť, systém spadol," reagovala Zuzana.

Necelé dve hodiny od spustenia predaja už neboli balíčky vstupeniek na najatraktívnejšie zápasy Slovenska s Fínskom, USA a Kanadou.

Okolo obeda už v ponuke neboli žiadne vstupenky na zápasy Slovákov ani Čechov.

Celkovo sa vypredalo 70 percent vstupeniek, ktoré išli do predaja v prvej vlne. Časť z nich sa môže vrátiť späť. Ak niekto do 48 hodín nedokončí nákup vstupeniek, ktoré si zarezervoval.

Organizátori dali v prvej vlne do predaja približne tretinu z kapacity štadiónov. Neskôr dajú do predaja aj zvyšné vstupenky.

Spustenie predaja vstupeniek na MS v hokeji 2019: fotogaléria

19.9.2018

Zápasy Slovenska v základnej skupine:

Piatok 10. mája o 20.15

<>
 • USA – Slovensko
<>

Sobota 11. mája o 20.15

<>
 • Slovensko – Fínsko
<>

Pondelok 13. mája o 20.15

<>
 • Slovensko – Kanada
<>

Streda 15. mája o 20.15

<>
 • Nemecko – Slovensko
<>

Piatok 17. mája o 16.15

<>
 • Francúzsko – Slovensko
<>

Sobota 18. mája o 20.15

<>
 • Veľká Británia - Slovensko
<>

Utorok 21. mája o 16.15

<>
 • Slovensko – Dánsko
<>

/V prípade postupu zo skupiny odohrá Slovensko štvrťfinálový zápas v Bratislave o 20.15 h./

Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).
Boris Vanya je šéfredaktorom Sportnet.sk. V rokoch 1995 až 2014 pôsobil v denníku Pravda, potom rok v denníku Šport a od roku 2015 v denníku SME. Olympijskú atmosféru zažil v Turíne, Pekingu, Londýne a Soči, ako reportér sa zúčastnil aj na MS v hokeji 2005, 2007 a 2011, na Svetovom pohári v hokeji 2004 a na niekoľkých MS v rýchlostnej kanoistike.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.