Vrazil do súpera, diskvalifikovali ho. Japonec napokon v chôdzi získal bronz

Japonec Arai napokon získal bronzovú medailu.
Japonec Arai napokon získal bronzovú medailu. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. aug 2016 o 00:07

Najprv podali protest Kanaďania, neskôr Japonci. Arai získal bronzovú medailu, hoci v pretekoch vrazil do súpera.

RIO DE JANEIRO Japonský chodec Hirooki Arai napokon získal bronzovú medailu v olympijských pretekoch na 50 km.

Arai skončil na trati, na ktorej triumfoval Slovák Matej Tóth a stal sa novým olympijským šampiónom, na treťom mieste, ale pôvodne ho diskvalifikovali.

V závere pretekov totiž pri obiehaní vrazil do Kanaďana Evana Dunfeeho a ten úplne stratil rytmus.

Kanaďania podali protest a pôvodne uspeli. Na to však reagovala japonská výprava svojím vlastným protestom a podľa agentúry DPA jej Medzinárodná asociácia atletických federácií (IAAF) vyhovela.

Tóth bol najrýchlejší v piatkových pretekoch na pláži Pontal a pre Slovensko získal druhé zlato z Ria.

Úradujúci majster sveta triumfoval v čase 3:40:58 h, s 18-sekundovým náskokom pred obhajcom zlata z Londýna Austrálčanom Jaredom Tallentom.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Vrazil do súpera, diskvalifikovali ho. Japonec napokon v chôdzi získal bronz