15.

Michal Martikán

+ 5,13 s

(0)

KRAKOV. Finále C1 žien na podujatí Svetového pohára vodných slalomárov v Krakove bude bez slovenskej účasti.

Soňa Stanovská skončila v sobotnom semifinále na prvom nepostupovom 11. mieste, keď na desiatu Číňanku Ťüan Chuang stratila 25 stotín sekundy. Simona Glejteková obsadila 16. priečku.

Stanovská sa dlho držala na popredných pozíciách, no najlepšie kajakárky z rozjázd potvrdili rolu favoritiek a dostali sa pred Slovenku.

O postup ju obrali aj dve trestné sekundy na ôsmej bránke a na najrýchlejšiu v semifinále Austrálčanku Jessicu Foxovú stratila 8,41 s.

Glejteková mala dotyk na deviatej bránke a aj rýchlostne zaostala za elitnou desiatkou (+11,25 s). Finále bolo na programe od 11.34 h.

Matej Beňuš postúpil do finále C1. V semifinále uspel ako jediný z troch slovenských lodí, Marko Mirgorodský a Michal Martikán sa nedostali medzi najlepšiu desiatku.

Tridsaťšesťročný Beňuš predviedol v semifinále čistú jazdu a skončil siedmy. V konečnom účtovaní zostal za najrýchlejším Žigom Linom Hočevarom zo Slovinska o 2,53 sekundy.

Mirgorodský mal dotyk hneď na prvej bránke, ktorý ho nakoniec stál postup. Obsadil 12. priečku s mankom 4,20 s na Hočevara.

Do elitnej desiatky sa nedostal ani Martikán a jeho čas stačil iba na 15. miesto (+5,13 s).

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»O účasť v semifinále ju pripravil jeden dotyk. Stanovská tesne zaostala za najlepšími