Filip Duda.
Filip Duda. (Autor: TASR)
TASR|18. aug 2024 o 18:55

Ide o druhú medailu pre Slovensko z ME.

KRAKOV. Slovenský kanoista Filip Duda získal zlato v kajak krose na MEJ v Krakove v kategórii juniorov.

Postaral sa o druhú medailu pre Slovensko na podujatí po bronze, ktorý v C1 do 23 rokov získala Emanuela Luknárová.

Duda sa do nedeľných vyraďovacích bojov dostal iba tesne, keď mu v piatkovej časovke patrilo 14. miesto a o medaily bojovalo 16 pretekárov.

Vo štvrťfinále obsadil druhé miesto za Britom Jonahom Hanrahanom, rovnako tak aj v semifinále, keď zvyšní dvaja jeho súperi neabsolvovali trať podľa pravidiel.

Vo finále sa však chyby dopustil aj Brit a Duda zvíťazil pred Čechom Jáchymom Burgerom a Slovincom Žigom Linom Hočevarom.

Druhý zo Slovákov v súťaži Dávid Skubík vypadol vo štvrťfinále.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Úspešný deň pre slovenský vodný slalom. Na ME získal zlato Duda