Slovenské kajakárky v Tacene nepostúpili do finále. Neuspeli ani muži

Michaela Haššová.
Michaela Haššová. (Autor: TASR)
TASR|17. jún 2023 o 10:38 (aktualizované 17. jún 2023 o 12:39)

Haššová chybovala na štvrtej bránke, Chlebová nabrala v úvode stratu.

TACEN. Slovenské reprezentantky vo vodnom slalome Ivana Chlebová a Michaela Haššová nepostúpili do finále K1 v slovinskom Tacene.

Haššová štartovala ako prvá v semifinále a s jednou chybou na štvrtej bránke, obsadila 20. miesto.

Na postupovú priečku medzi elitnú desiatku jej chýbalo 6,73 sekundy. V bojoch o medaily sa neprestaví ani druhá slovenská kajakárka.

Chlebová mala problémy v úvode, keď nabrala veľkú stratu. V závere si pripísala ešte dvojsekundový trest a po všetkých jazdách jej patrila 24. pozícia.

Za najrýchlejšou Austrálčankou Jessicou Foxovou zaostala o 14,15 s. Finále bolo na programe od 11.34 h.

Medzi mužmi neuspel Filip Stanko s Iľjom Buranom. Z dvojice slovenských kajakárov bol v semifinále lepší Stanko.

S jednou chybou a časom 94,75 sekundy skončil na nepostupovom 18. mieste, na najrýchlejšieho Čecha Víta Přindiša stratil 8,51 s.

Na postup do finále mu chýbalo 3,37 s. Buran minul dvadsiatu bránku a po päťdesiatsekundovej penalizácii obsadil 39. priečku (+64,29). Finále K1 mužov bolo na programe od 12.11 h.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Slovenské kajakárky v Tacene nepostúpili do finále. Neuspeli ani muži