Ďalšia nádej Slovenska na divokej vode. Krajčí sa stal juniorským majstrom Európy

Zľava Samuel Krajčí, Jaromír Ivanecký a Dávid Štaffen získali zlato na MEJ vo vodnom slalome.
Zľava Samuel Krajčí, Jaromír Ivanecký a Dávid Štaffen získali zlato na MEJ vo vodnom slalome. (Autor: Slovenská kanoistika/ instagram)
TASR|14. aug 2022 o 13:00 (aktualizované 14. aug 2022 o 14:31)

Jaromír Ivanecký skončil na šiestom mieste.

ČESKÉ BUDĚJOVICE. Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Samuel Krajčí získal na MEJ v Českých Budějoviciach zlatú medailu v C1 v kategórii juniorov.

V nedeľnom finále predviedol bezchybnú jazdu a triumfoval s náskokom 1,27 sekundy pred Slovincom Žigom Linom Hočevarom.

Druhý slovenský kanoista Jaromír Ivanecký skončil na šiestom mieste (+3,46).

Krajčí ovládol v nedeľu už semifinálovú jazdu, keď postúpil z prvého miesta. Vo finále svoj výkon ešte vygradoval a zvíťazil v čase 90,31 s. Ako jediný z finalistov zajazdil čisto.

"Bol to veľký stres, sledoval som časy ostatných. Napriek tomu som si jazdu užil, nemám slov," povedal Krajčí pre oficiálny web slovenskej kanoistiky.

Na šampionáte v Českých Budějoviciach získal už druhý titul majstra Európy, spoločne s Ivaneckým a Dávidom Štaffenom v piatok triumfovali v tímovej súťaži 3xC1.

Medzi juniorkami sa zo zlatej medaily tešila domáca Klára Kneblová, ktorá vo finále C1 zvíťazila suverénne s vyše deväťsekundovým náskokom pred krajankou Adrianou Morenovou.

Slovenky zo semifinále nepostúpili. Petronela Ižová skončila dvanásta so stratou 26,41 sekúnd a 8 trestnými sekundami, Stanislava Ďuratná bola dvadsiata, mala stratu 87,45 sekúnd a pripísala si až 58 trestných sekúnd.