Martin Halčin.
Martin Halčin. (Autor: TASR)
TASR|9. jún 2024 o 16:18

Halčin vypadol v semifinále, Stanovská v osemfinále.

PRAHA. Slovenský vodný slalomár Martin Halčin obsadil v nedeľňajšom kajak krose na podujatí Svetového v Prahe šieste miesto.

Jeho krajanka Soňa Stanovská vypadla v osemfinále. Ani jeden z nich tak nevyužil možnosť zaistiť si miestenku na OH v Paríži.

Halčin vypadol v semifinále, keď obsadil štvrté miesto - zdržal ho súboj s Talianom Zenom Vivaldim.

Obaja išli do malého finále, v ktorom obsadili prvé dve priečky. Stanovská nestačila na domácu Terezu Kneblovú a Lois Leaverpovú z Veľkej Británie.

Slovenskí pretekári by mali šancu na účasť v Paríži v prípade medailového umiestnenia. Oboch by ešte čakala interná kvalifikácia na budúcotýždňových pretekoch Svetového pohára v Krakove.

Svetový pohár vo vodnom slalome - Praha

Kajak kros - muži:

Malé finále: 1. Zeno Ivaldi (Taliansko), 2. Martin Halčin (Slovensko), 3. Benjamin Renia (Francúzsko), 4. David Llorente (Španielsko)

Kajak kros - ženy:

Osemfinále: 1. Tereza Kneblová (Česko), 2. Lois Leaverpová (Veľká Británia.), 3. Soňa Stanovská (Slovensko), 4. Agata Spagnolová (Taliansko)

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Halčin ani Stanovská v kajak krose nedosiahli na pódium. Nevyužili šancu na miestenku do Paríža