Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Slovenským lodiam sa darilo. Ako jediný zaváhal Halčin

Martin Halčin. (Autor: TASR)
TASR|23. sep 2021 o 10:34 (aktualizované 23. sep 2021 o 17:41)

Postúpilo päť slovenských reprezentantov.

ČUNOVO. Štyri zo šiestich slovenských lodí si v kajaku vybojovali postup do semifinále majstrovstiev sveta vo vodnom slalome v bratislavskom Čunove už z prvej kvalifikačnej jazdy.

Medzi ženami bola tretia Eliška Mintálová a deviata Jana Dukátová, druhé kvalifikačné kolo nemusí absolvovať 20 najlepších.

"Som rada, že som predviedla relatívne dobrú jazdu. Boli tam chyby, vo finále by som s touto jazdou nebola spokojná, ale postúpila som a je to super," povedala Mintálová.

Soňa Stanovská musela bojovať o prienik do najlepšej tridsiatky v druhej jazde, čo sa jej aj podarilo. Stanovská v nej išla čisto a zajazdila piaty najrýchlejší čas. 

Medzi mužmi sa z prvej kvalifikácie prebojovali do semifinále tiež dve domáce lode - Adam Gonšenica aj strieborný olympijský medailista z Tokia Jakub Grigar.

Do postupujúcej prvej dvadsiatky sa nedostal Martin Halčin, ktorý v prvej jazde skončil na 46. mieste. O prienik do semifinále bojoval v 2. jazde. S dvoma trestnými sekundami však skončil dvanásty, a tak si postup nevybojoval. 

Gonšenica skončil v kvalifikácii 12. s dvoma trestnými sekundami, Grigar predviedol čistú jazdu. Najrýchlejší bol Francúz Boris Neveu.

"Nie som si vedomý žiadneho dotyku, ale to je jedno, som rád, že som postúpil. Išlo sa mi s ľahkosťou, dobre som sa vyspal, ale ráno som nabúral do dverí a skoro som si zlomil nos," povedal Gonšenica po kvalifikácii.

Súvisiace články