Francúzky vyhrali napriek štyrom trestným sekundám.

+ 3,15 s

3.

Nemecko

+ 5,30 s

TACEN. Slovenská ženská hliadka vodných slalomárok do 23 rokov získala na MS juniorov v slovinskom Tacene strieborné medaily.

Slovenské kajakárky Soňa Stanovská, Michaela Haššová a Kristína Ďurecová zaostali za víťaznými Francúzkami o 3,15 sekundy.

Slovenky zajazdili čisto, Francúzky mali až 4 trestné sekundy, ale napokon im to stačilo na triumf. Na treťom mieste skončila hliadka Nemecka.

V juniorskej hliadke kajakárok skončili Slovenky (Zuzana Paňková, Ivana Chlebová, Amy Mary Ryanová) šieste. Vo svojej jazde nazbierali 12 trestných sekúnd a napokon finišovali so stratou 19,65 sekundy na víťazné Nemky.

V kajakárskej hliadke mužov U23 skončili Slováci v zložení Adam Gonšenica, Peter Mráz, Matej Blaščík na 8. mieste, zvíťazili Česi.

Juniori v zložení Iľja Buran, Ondrej Macúš a Filip Stanko nazbierali šesť trestných sekúnd a s mankom 3,62 s skončili na 4. mieste za víťaznou hliadkou Slovinska.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Slovenské juniorky sú vicemajstersky sveta, predviedli čistú jazdu