Ševčík vo finále K1 v najlepšej desiatke, na víťaza stratil viac ako 10 sekúnd

Jakub Ševcík.
Jakub Ševcík. (Autor: TASR)
TASR|19. aug 2023 o 18:04

Vo finále juniorov triumfoval Talian Xabier Ferrazzi.

KRAKOV. Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Jakub Ševčík obsadil desiate miesto vo finále K1 na MSJ v Krakove.

Medzi kajakármi bol v tejto vekovej kategórii jediný zástupca Slovenska. Majstrom sveta sa stal Talian Xabier Ferrazzi.

Ševčík síce predviedol čistú jazdu, no za víťazom zaostal o 11,36 sekundy. Najväčší problém mu robil záver krakovského kanála, kde stratil takmer sedem sekúnd.

Ferrazzi bol taktiež bez dotyku, dosiahol čas 81,77 a triumfoval o pol sekundy pred Martinom Cornuom z Francúzska, pódium doplnil so stratou 1,54 sekundy Slovinec Žiga Lin Hočevar. Bez penalizácie bolo celkovo sedem pretekárov vrátane najlepšej trojice.

Zo semifinále nepostúpil Ševčíkov krajan Richard Rumanský. Za najlepšou desiatkou zaostal o 6,65 s, mal dotyk na druhej i deviatej bránke a obsadil 26. priečku. Ďalší Slovák Daniel Hodas-Pauer inkasoval 50-sekundovú penalizáciu.

Výsledky - K1

Juniori - finále:

1. Xabier Ferrazzi (Tal.) 81,77 s (0), 2. Martin Cornu (Fr.) +0,50 (0), 3. Žiga Lin Hočevar (Slov.) +1,54 (0), 4. Michal Kopeček +4,48 (0), 5. Marek Bízek (obaja ČR) +5,16 (2), 6. Sergij Sovko (Ukr.) +5,32 (0), ...10. Jakub Ševčík (SR) +11,36 (0)

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Ševčík vo finále K1 v najlepšej desiatke, na víťaza stratil viac ako 10 sekúnd