Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara

Mintálovej nevyšiel úvod finále, zo Slovákov v ňom bola jediná

Eliška Mintálová. (Autor: TASR)
TASR, SITA|11. sep 2021 o 13:00 (aktualizované 11. sep 2021 o 14:47)

Obsadila siedme miesto.

PAU. Slovenská vodná slalomárka Eliška Mintálová obsadila na záverečnom podujatí Svetového pohára v disciplíne K1 siedme miesto. Spomedzi slovenských kajakárov sa vo finále predstavila ako jediná.

Za víťazkou Jessicou Foxovou z Austrálie zaostala o 8,61 sekundy, druhá bola Češka Kateřina Minaříková Kudějová s odstupom 72 stotín. 

Práve spomenutá Foxová so ziskom 290 bodov triumfovala v celkovom hodnotení tohtosezónnej edície Svetového pohára. Mintálová skončila v sezónnom poradí na 8. mieste, keď nazbierala 179 bodov.

Forma od olympiády stúpla 

Mintálová sa medzi najlepšiu desiatku vo francúzskom Pau prebojovala zo štvrtej priečky, keď predviedla čistú jazdu. To sa jej však vo finále nepodarilo zopakovať.

Už po úvodných siedmich bránkach mala na konte šesť trestných sekúnd. Zvyšok trate síce zvládla bez chyby, no tri "ťuky" ju stáli lepšie umiestnenie.

"Pravdupovediac, nie som z finálovej jazdy nadšená, ale dnes to na viac nebolo. Ja som už v piatok počas kvalifikačnej jazdy cítila, že toto nie sú úplne moje preteky a snažila som sa to prekonať.

Postup do finále je super, ale so samotnou jazdou nemôžem povedať, že som spokojná. Myslím si, že moja forma od olympiády stúpla, kedy som si trochu oddýchla," citoval Mintálovú oficiálny web Slovenskej kanoistiky. 

Grigar neskrýval sklamanie 

Mužské finále K1 bolo bez slovenského zastúpenia. Triumf v Pau i vo Svetovom pohári so súhrnným ziskom 263 bodov pre seba ukoristil Čech Vít Přindiš.

Jakub Grigar skončil v celkovej klasifikácii ôsmy so ziskom 161 bodov. Pred záverečnými pretekmi bol piaty, no dnešné 28. miesto spôsobilo jeho prepad.  

"Cítil som sa dobre a na jazdu som sa tešil, no postupne som začal strácať a v spodnej časti trate prišla veľmi veľká chyba, kde som nechal 4-5 sekúnd. 

Stálo ma to veľa síl. Som z toho veľmi smutný a sklamaný. Musíme jazdu rozobrať a vylepšiť veci do svetového šampionátu v Bratislave," uviedol Grigar.

4. kolo Svetového pohára - výsledky:


K1 ženy: 1. Jessica Foxová (Aus.) 106,74 (2), 2. Kateřina Minaříková Kudějová (ČR) 107,46 (0), 3. Ursa Krageljová 108,28 (0), ... 7. Eliška Mintálová (SR) 115,35 (6), ... v semifinále 24. Jana Dukátová (SR)

K1 muži: 1. Vít Přindiš (ČR) 95,08 s (0), 2. Peter Kauzer (Slovin.) 95,63 (0), 3. Joseph Clarke (V. Brit.) 96,33 (0) ... v semifinále 17. Martin Halčin, 28. Jakub Grigar (obaja SR)

Súvisiace články