Výborné umiestnenie vodných slalomárov: Slováci Beňuš a Mirgorodský na pódiu

Muži C1:

1.Franz AntonNemecko108,11 s
2.Matej BeňušSlovensko+0,17 s
3.Marko MirgorodskýSlovensko+1,15 s

PENRITH. Slovenský reprezentant Matej Beňuš skončil druhý v sobotňajšom finále kanoistov na majstrovstvách Oceánie vo vodnom slalome v austrálskom Penrithe.

Tridsaťjedenročný strieborný z OH 2016 v Riu de Janeiro zaostal za Nemcom Franzom Antonom o 17 stotín sekundy. Úspech Slovákov podčiarkol treťou priečkou talentovaný Marko Mirgorodský.

Alexander Slafkovský skončil v semifinále trinásty a nepostúpil medzi elitnú desiatku. Medzi kajakárkami obsadila Michaela Haššová 24. stupienok a Elena Kaliská 30. miesto.

V nedeľu sú v Penrithe na programe semifinálové a finálové jazdy kanoistiek (Soňa Stanovská a Emanuela Luknárová) a kajakárov (Andrej Málek a Jakub Grigar).

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Výborné umiestnenie vodných slalomárov: Slováci Beňuš a Mirgorodský na pódiu