Rozhodlo sa už v úvode. Slovenky začali ME prehrou proti favoritovi

Slovenská brankárka vo vodnom póle Kristína Stehlíková.
Slovenská brankárka vo vodnom póle Kristína Stehlíková. (Autor: LEN - European Aquatics/ twitter)
TASR|5. jan 2024 o 14:50

Ďalší zápas odohrajú proti Nemecku.

ME vo vodnom póle žien - skupina D

Slovensko - Veľká Británia 7:12 (1:5, 0:3, 3:2, 3:2)

Zostava a góly SR: Petrunčíková - Mešterová 2, Kissová, Telypková, Stankovianska, Sedláková a Kopolovecová po 1, Dubná, Kurucová, Baranovičová, Kačková, Kovalčiková.

EINDHOVEN. Slovenské vodné pólistky prehrali s Veľkou Britániou 7:12 vo svojom prvom zápase na ME v Eindhovene.

Favorizované Britky vykročili za víťazstvom už v prvej štvrtine, v ktorej viedli 5:0.

Miroslava Stankovianska dosiahla v jej závere prvý gól mladého slovenského družstva, ktoré štartuje na ME s vekovým priemerom tesne nad 19 rokov.

Slovenky prehrávali po prvom polčase 1:8, no v druhom zdvihli hlavy a zlepšenou defenzívou nedovolili súperkám odskočiť na priepastný gólový rozdiel.

Zverenky talianskej trénerky Cinzie Ragusovej nastúpia na ďalší zápas v sobotu od 10.30 SEČ proti Nemecku.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Rozhodlo sa už v úvode. Slovenky začali ME prehrou proti favoritovi