Reprezentanti Maďarska vo vodnom póle na MS 2023.
Reprezentanti Maďarska vo vodnom póle na MS 2023. (Autor: Reuters)
Sportnet|27. júl 2023 o 13:40

Do finále postúpili aj reprezentanti Grécka.

FUKUOKA. Vodní pólisti Španielska odvrátili vo štvrťfinále MS veľkú senzáciu, keď v posledných minútach otočili zápas s Francúzskom.

Veľmi podobnú situáciu zažili aj v semifinále, no tentokrát boli oni v pozícii tímu, ktorý tesne pred koncom prišiel o sľubný náskok a zápas prehral.

Proti Maďarom viedli Španieli necelé tri minúty pred koncom 11:9, no ich súper vyrovnal, následne ustál oslabenie a sekundu pred koncom udrel.

Keď sa už zdalo, že budú rozhodovať pokutové hody, dostal sa k lopte Krisztián Manhercz a strelou popod ruku španielskeho brankára strelil víťazný gól.

Úvodné semifinále bolo oveľa jednoznačnejšie. Gréci si poradili so Srbskom 13:7, keď už po polčase viedli pohodlným štvorgólovým rozdielom.

V zápase o piate miesto si zmerajú sily Taliani s Francúzmi, o siedmu priečku zabojujú reprezentácie USA a Čiernej Hory.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»VIDEO: Maďari udreli v poslednej sekunde, na MS si zahrajú o zlato