Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Vlhovej víkend v Taliansku nevyšiel. Mám ešte strašné rezervy, priznáva

Petra Vlhová cíti, že má rezervy. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 12. dec 2016 o 16:16

Slovenka obsadila v stredisku Sestriere dvadsiate druhé miesto v obrovskom slalome a siedme v slalome.

SESTRIERE. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nemala najlepšiu náladu po súťažnom víkende v Sestriere. Dvadsiate druhé miesto v obrovskom slalome a siedma slalomová priečka sa jej málili, hoci nimi potvrdila svoje pozície v oboch disciplínach v štartovnej listine Svetového pohára.

Petra Vlhová v sezóne Svetového pohára 2016/2017:

8. miesto - obrovský slalom v Söldene (Rak.)

13. miesto - obrovský slalom v Killingtone (USA)

22. miesto - obrovský slalom v Sestriere (Tal.)

3. miesto - slalom v Levi (Fín.)

5. miesto - slalom v Killingtone (USA)

7. miesto - slalom v Sestriere (Tal.)

Pred pár rokmi by ona aj celé slovenské lyžovanie oslavovali, ak by tu bola pretekárka jazdiaca v užšej slalomovej a širšej špičke obrovského slalomu. Po ôsmom mieste v obrovskom slalome v Söldene či treťom mieste zo slalomu vo fínskom Levi z úvodu tejto sezóny však má dvadsaťjedenročná Liptáčka oprávnene vysoké ambície.

"Trochu to zamrzí, keď som bola po prvom kole štvrtá. V druhom kole som išla veľmi opatrne a takto sa jazdiť nedá. Na druhej strane, konečné siedme miesto je fajn. Stále som v topsedmičke Svetového pohára slalomárok a nič sa nedeje. Tento víkend hodím za hlavu, nevyšiel mi ani sobotňajší obrovský slalom. Sústredím sa na ďalšie preteky," uviedla Petra Vlhová pre agentúru SITA po nedeľňajšom slalome.

Vlhová je po troch obrovských slalomoch a troch slalomoch súťažného ročníka v celkovom poradí bojov o krištáľové glóbusy desiata a v slalomovom hodnotení štvrtá. K tomu treba pridať ešte priebežnú jedenástu priečku v obrovskom slalome.

Sama však cíti, že má na viac, čím sa stotožňuje so svojím talianskym trénerom Liviom Magonim. "Áno, my v tíme vieme, na čo mám. Práve to ma mrzí, že mám ešte strašné rezervy, neviem sa dať celá do pretekov. Prídu však ďalšie šance, sezóna je dlhá. Dúfam, že ešte predvediem moju dobrú jazdu a uvidíme, čo z toho bude," sebakriticky skonštatovala Vlhová.

Petra Vlhová dúfa, že ešte predvedie svoju dobrú jazdu. (Autor: TASR/AP)

Talentovaná Slovenka už pozná svoj kompletný lyžiarsky program až do Vianoc. Väčšinu času strávi tréningom v Taliansku.

"V pondelok mám voľno a potom ešte prídu dva dni tréningu v Sestriere. Neskôr pôjdem do Milána, kde ma čaká aj kondičný tréning. Potom zasa naspäť do Sestriere na dva dni a odtiaľ do francúzskeho Courchevelu, kde bude 20. decembra obrovský slalom v rámci Svetového pohára," priblížila Vlhová.

"Potom prídu Vianoce a po nich očakávané preteky v Semmeringu so slalomom aj obrovským slalomom," dodala.

Práve v pondelok Medzinárodná lyžiarska federácia oznámila, že snehová kontrola v Courcheveli dopadla dobre a ženské predvianočné preteky v tomto dejisku by nemali byť ohrozené.

Vlhová skončila v slalome v Sestriere siedma. Po prvom kole bola pritom štvrtá.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.