Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Vlhovej pomáha aj Velez Zuzulová. Dobre sa to počúva, hovorí

Veronika Velez Zuzulová. (Autor: TASR/AP)
SITA|13. dec 2015 o 19:40

Že sme až dve Slovenky v popredí slalomového poradia Svetového pohára? Je to pekné, ale sezóna je dlhá a my sme stále na začiatku, reaguje Velez Zuzulová.

AARE. Kým Petra Vlhová prežívala po slalome vo švédskom Aare eufóriu z prvého víťazstva v pretekoch Svetového pohára, Veronika Velez Zuzulová bola so šiestym miestom nespokojná.

"Prehrala som si to v prvom kole. Od prvej bránky som sa necítila dobre. Jazdila som trochu zadržane, ale v Aare je veľmi jednoduchý kopec na to, aby som si to mohla dovoliť. Druhé kolo už bolo trochu lepšie, ale celkovo nie dobré. Nebol to môj deň," komentovala Velez Zuzulová.

"Nevadí, nabudúce to bude lepšie," dodala.

Keď sa reč zvrtla na supervýkon krajanky Vlhovej, Velez Zuzulová uznanlivo skonštatovala: "Peti sa darí, už v Amerike podávala skvelé výkony. Pohoda sa premieta do jej jázd."

Sú kamarátky, bývajú spolu

Na Vlhovej výkonoch má podiel aj Velez Zuzulová, ktorá mladej Liptáčke radí i pomáha. Obe sa spriatelili a počas pretekov Svetového pohára bývajú spolu v hoteli.

"Dobre sa to počúva aj od jej trénera, že jej veľmi pomáham, že aj ja som prispela k tomu, kde sa momentálne výkonnostne nachádza," vraví Velez Zuzulová.

"A že sme až dve Slovenky v popredí slalomového poradia Svetového pohára? Je to pekné, ale sezóna je dlhá a my sme stále na začiatku. Minulý rok som bola do januára asi na 25. mieste a napokon som skončila v prvej šestke. Ešte nič nie je rozhodnuté, môže sa to všetko zmeniť," dodala.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články