Víťazstvá Karlových Varov a Davosu

SITA|28. dec 2008 o 08:43

Hokejisti Karlových Varov a domáceho Davosu si v sobotňajších dueloch 82. ročníka Spenglerovho pohára pripísali do tabuľky prvé víťazstvá.

DAVOS. Karlove Vary zdolali nemecký Ingolstadt 5:2.

Český zástupca si svoje víťazstvo zabezpečil až zlepšeným výkonom v záverečnej tretine, ktorú vyhral 4:1. Dvoma asistenciami sa na triumfe Karlových Varov podieľal slovenský reprezentačný útočník František Skladaný.

Vo večernom súboji dvoch ostatných víťazov tohto najstaršieho turnaja klubových tímov na svete zvíťazil pred 6746 divákmi domáci Davos až po samostatných nájazdoch nad výberom Kanady 6:5. Švajčiarsky zástupca viedol po prvej tretine 3:0, minútu pred koncom 5:4, ale Hnat Domenichelli po hrubej chybe domáceho obrancu Janneho Niinimuu vyrovnal niekoľko sekúnd pred koncom riadneho hracieho času na 5:5. Nasledovalo predĺženie a neskôr aj nájazdy, v ktorých zabezpečil Davosu prvé dva body na turnaji Johnny Pohl. Zdolaná Kanada si pripísala bod a to jej stačí na priebežnú líderskú pozíciu v tabuľke.

Spenglerov pohár pokračuje v nedeľu súbojmi: HC Davos - HC Energie Karlove Vary (15.00 h) a ERC Ingolstadt - Dinamo Moskva (20.15).

Súhrn výsledkov sobotňajších duelov Spenglerovho pohára v Davose:

Team Kanada - HC Davos 5:6 po sam. nájazdoch (0:3, 3:1, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 28. Trudel, 30. M. Kariya, 39. Kwiatkowski, 54. Aubin, 60. Domenichelli - 5. Niinimaa, 7. Ambühl, 13. D. Wieser, 32. Riesen, 59. Ambühl, rozhodujúci nájazd premenil Pohl, 6746 divákov

HC Energie Karlove Vary - ERC Ingolstadt 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)

Góly: 32. Dobroň, 45. Řezníček, 48. Melenovský (SKLADANÝ), 48. Zaťovič, 58. Pech (SKLADANÝ) - 36. Steiner, 58. Greilinger, 6668 divákov

Aktuálny stav:

1. Team Kanada 2 1 1 8:7 3
2. Dinamo Moskva 1 1 4:1 2
3. Karlove Vary 2 1 1 6:5 2
4. HC Davos 2 1 1 7:9 2
5. ERC Ingolstadt 1 1 2:5

*(vysvetlivky: poradie, mužstvo, počet odohraných zápasov, víťazstvá/2 b., víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch/2 b., prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch/1 b., prehry/0 b., skóre, body)