Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Víťazstvá Bajčičáka a Procházkovej v rekordoch trate

SITA|Publikované 11. okt 2008 o 14:21

Martin Bajčičák a Alena Procházková sa v traťových rekordoch stali víťazmi sobotňajších pretekov v behu na kolieskových lyžiach o Pohár prezidenta ŠKP Štrbské Pleso.

ŠTRBSKÉ PLESO. Desaťkilometrovú trať z Tatranskej Štrby pred hotel FIS na Štrbskom Plese zvládol Bajčičák klasickou technikou za 30:09,5 min. V cieli bol o 28 sekúnd rýchlejší ako druhý Ivan Bátory. Bajčičák si na pretekoch pripísal už siedmy triumf. Bajčičák s Bátorym bežali rýchlejšie ako bol doterajší traťový rekord sobotňajšieho víťaza 31:30,4.

Medzi ženami bola Procházková suverénna, časom 36:17,4 min zdolala Poľku Pavlinu Maciuszekovú o vyše 4 minúty. Členka Slávie Banská Bystrica vylepšila doterajší traťový rekord Jaroslavy Bukvajovej 37:24,3 min.

Výsledky - Pohár prezidenta ŠKP Štrbské Pleso v behu na kolieskových lyžiach klasickou technikou:

Muži (10 km): 1. Martin Bajčičák 30:09,5, 2. Ivan Bátory (obaja ŠKP Štrbské Pleso) 30:27,2, 3. Mariusz Michalek (Poľ.) 32:07,7, 4. Vojciech Biskup (Poľ.) 35:09,1, 5. Michal Malák (ŠKP Štrbské Pleso) 33:41,6

Ženy (10 km): 1. Alena Procházková (Slávia Banská Bystrica) 36:17,4, 2. Pavlina Maciuszeková 40:22,5, 3. Marcela Marciszová (obe Poľ.) 40:55,9

Juniori (10 km): 1. Sebastian Gazurek (Poľ.) 33:28,0, 2. Martin Kapšo (MKL Kremnica) 35:47,3, 3. Tomasz Sikora (Poľ.) 37:37,9

Juniorky (10 km): 1. Zdenka Ošúsová (MKL Kremnica) 45:47,0