Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Víťaziť v nekompromisnom svete výsledkov je zábavné, hovorí Budaj

Peter Budaj má za sebou rôzne sezóny. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 27. okt 2016 o 11:08

Slovenský brankár odchytal v tejto sezóne NHL za Los Angeles Kings už štyri zápasy.

LOS ANGELES. Medzi šiestimi 'zabudnutými' hokejistami podľa USA Today, u ktorých v severoamerickej NHL zaznamenali pozoruhodný štart do sezóny 2016/2017, nechýba slovenský brankár Peter Budaj.

Tridsaťštyriročný banskobystrický rodák síce vo farbách Los Angeles neohuruje štatistikami, ale Kings po troch prehrách v úvodných troch dueloch následne aj jeho zásluhou zvládli nasledujúce tri zápasy.

Vinou zranení konkurentov na brankárskom poste má na konte už štyri štarty (za celý minulý ročník jediný, pozn.), priemer 2,32 inkasovaného gólu a 89,3-percentnú úspešnosť zákrokov.

"Víťaziť je zábavné. Je to síce staré tvrdenie, ale pravdivé," uviedol Budaj pre web reportéra Jona Rosena lakingsinsider.com. "Keď vyhrávate, vládne nadšenie, ste veľmi šťastní. Všetko ide jednoduchšie. Ľahšie sa vám tvrdo pracuje, lebo vaša myseľ je uvoľnenejšia - veď víťazíte."

Peter Budaj (vpravo) nastúpil už v štyroch zápasoch tejto sezóny NHL. (Autor: TASR/AP)

Kings s Budajom v bránke síce ešte ani raz nezvíťazili v riadnom hracom čase, ale uspeli v Dallase 4:3 po predĺžení, potom doma pripravili prvú prehru Vancouveru v sezóne (4:3 po nájazdoch) a naposledy zdolali po predĺžení aj Columbus (3:2).

"Nehľadíme na to ako na víťazstvá po predĺžení. Sú to víťazstvá. Pozrieme si záznam, vidíme, čo robíme dobre, a zistíme, čo môžeme spraviť lepšie. Zápasy idú v rýchlom slede, nie je medzi nimi veľký časový odstup. Čo najskôr treba zabudnúť na výhry či prehry a musíme byť pripravení," pokračoval Budaj.

Naposledy Kings s Budajom v bránke zdolali Columbus 3:2 po predĺžení.

Po Colorade a Montreale je Los Angeles Kings pre Budaja v poradí tretí klub v najlepšej hokejovej súťaži sveta. "Každý tím je iný, ale intenzita tréningov je všade rovnaká. Každý tvrdo pracuje, veď je to NHL," hovorí ďalej Budaj.

"Nemožno povedať, že niekde sa trénuje intenzívnejšie než inde - nie je to pravda. Robíme to, lebo je to náš džob. Za to sme platení, chodíme do roboty. Prídeme do šatne, nasadíme si výstroj a ideme pracovať. Poctivo každý deň."

"Nič nie je samozrejmosť. Treba sa neustále zlepšovať, lebo sezóna je dlhá. Môže sa stať všeličo, lebo toto je nekompromisný svet, svet výsledkov. Takto to v ňom, bohužiaľ, funguje. Musíme byť pripravení každý deň dokazovať, že pracujeme tak tvrdo, ako vieme, aby sme boli nachystaní na ďalší zápas," skonštatoval na záver Peter Budaj v rozhovore pre lakingsinsider.com.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.