Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Višňovský si pýta nomináciu na Norrisovu trofej

Ľubomír Višňovský (Autor: SITA/AP)
SITA|13. mar 2011 o 11:27

Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský by mohol byť jedným z kandidátov na ocenenie pre najlepšieho zadáka zámorskej NHL.

ANAHEIM. Najväčším ašpirantom na Norrisovu trofej je podľa doterajšieho priebehu ročníka podľa Orange County Register nestárnuci Nicklas Lidström z Detroit, ktorý ocenenie získal už šesťkrát.

Svojimi výkonmi si nomináciu pýtajú aj Keith Yandle z Phoenixu, Kris Letang z Pittsburghu a Shea Weber z Nashvillu, netreba však zabúdať ani na Višňovského.

Topoľčiansky odchovanec patrí medzi najproduktívnejších obrancov súťaže, na ľade je veľmi vyťažovaný a prezentuje sa kvalitnou defenzívnou hrou. Podľa spoluhráčov by mohol aj Višňovský patriť medzi kandidátov na trofej.

"Tento názor mám už od začiatku sezóny. Myslel som, že je to iba vtip, že ho nevybrali do Zápasu hviezd. Ľubo dopláca, že hrá za tím, ktorý na trhu nemá podobnú podporu ako majú iné kluby. Aj napriek tomu by mal byť medzi kandidátmi. V tichosti si robí svoju prácu, každý deň príde a vždy je potenciálnou hrozbou," povedal pre OC Register za hráčov Anaheimu Bobby Ryan.

Spoločne s Lidströmom je na čele bodovania obrancov

Višňovskému sa darí na oboch koncoch klziska. Momentálne má na svojom konte 55 kanadských bodov a s Lidströmom, ktorý má rovnakú bilanciu ako Slovák (14+41), sa delí o 1. priečku v produktivite obrancov. V prospech 34-ročného bývalého hráča Topoľčian či Slovana Bratislava však hovorí 10 plusových bodov.

Višňovský sa môže stať po Scottovi Niedermayerovi druhým obrancom histórie Ducks, ktorý vyhrá produktivitu zadákov NHL. V defenzíve Anaheimu spolu s Tonim Lydmanom nastupuje Višňovský proti elitným útokom súperov.

"Podáva stabilné výkony, s Lydmanom si skvele porozumeli. Výborne sa zohrali, jeden z nich vždy ostane vzadu a druhý môže pomôcť aj v útoku. Pomáha mu aj zmena hry v NHL. Keďže sa už tak nehákuje, nedrží, prospieva to hráčom ako je on, ktorí dokážu puk podržať a sú zruční," povedal pre ESPN tréner Ducks Randy Carlyle.

Súvisiace články