Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Višňovský netrénuje, Handzuš môže chýbať ďalšie týždne

(Autor: SITA/AP)
SITA|14. nov 2013 o 11:32

Skúsený obranca Islanders sa naďalej zotavuje po otrasu mozgu. Handzuša zas stále trápi zranenie v hornej časti tela.

NEW YORK. Hokejový obranca Ľubomír Višňovský sa stále zotavuje z otrasu mozgu, od lekárov ešte nedostal povolenie, aby mohol začať s tréningovým procesom. Návrat skúseného 37-ročného rodáka z Topoľčian do zostavy New York Islanders je momentálne v nedohľadne.

Višňovský zatiaľ nemôže trénovať ani mimo ľadu v posilňovni, podľa denníka Newsday sa však už blíži k tomuto bodu. Pred návratom musí slovenský obranca absolvovať viacero postupných krokov. Najskôr ho čakajú neurologické testy, potom kondičné tréningy na suchu, korčuliarske na ľade najskôr bez kontaktu a potom už aj so súbojmi s protihráčom a až následne bude môcť hrať aj zápasy. Od chvíle, keď dostane od lekárov zelenú na prípravu, to však potrvá aspoň dva týždne.

Višňovský utrpel otras mozgu pred vyše troma týždňami po zákroku Rileya Nasha z Caroliny. Pre Islanders je to citeľná strata, keďže patril medzi najvyťažovanejších obrancov. Majster sveta 2002 odohral v tejto sezóne osem stretnutí, v ktorých strelil gól a pridal dve asistencie.

Dobre na tom nie je ani Michal Handzuš. Návrat skúseného centra do zostavy Chicaga Blackhawks sa naďalej odkladá, možno to bude aj otázka niekoľkých týždňov. Podľa denníka Chicago SunTimes Banskobystričan v posledných dňoch nekorčuľoval. Handzuš má nešpecifikované problémy v hornej časti tela. Bližšie informácie o jeho zdravotnom stave zatiaľ nie sú známe. Jeho meno stále chýba aj na oficiálnej listine zranených hráčov.

Tridsaťšesťročný center absentoval v posledných ôsmich stretnutiach Chicaga, z ktorých Blackhawks vyhrali sedem. Už minulú sezónu dohrával so zlomeným zápästím a boľavým kolenom. Počas leta ho operovali a vynechal všetky prípravné zápasy. V doterajšom ročníku nastúpil na deväť stretnutí, v ktorých strelil gól a pridal asistenciu.

Súvisiace články