Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Višňovský: Chcem ukázať, že som v Islanders šťastný

(Autor: SITA/AP)
SITA|31. mar 2013 o 12:53

Ľubomír Višňovský po podpise zmluvy pripomenul, že nikdy nemal problém s tímom z Long Islandu.

NEW YORK. Slovenský hokejista Ľubomír Višňovský sa len veľmi ťažko lúčil po skončení výluky v NHL s dresom Slovana Bratislava a po vyriešení osobných problémov napokon predsa len zamieril do New York Islanders.

Mnohí predpokladali, že dohrá sezónu a po vypršaní kontraktu sa vráti domov. V posledných dňoch však stačilo len 72 hodín a Višňovský sa s Islanders dohodol na novom kontrakte na dva roky za 9,5 milióna dolárov.

Pre mnohých nečakané riešenie, topoľčiansky odchovanec však po podpise pripomenul, že nikdy nemal problém s tímom z Long Islandu.

"Mnoho ľudí si myslelo, že len dokončím kontrakt a pôjdem domov. Samozrejme, toto nie je pravda. Chcem všetkým ukázať, že som v tomto klube šťastný. Islanders sú dobrý tím, patria do play-off. Mám skvelých spoluhráčov a myslím, že môžem tomuto mužstvu pomôcť,“ povedal pre denník Newsday Višňovský.

Majstra sveta 2002 sklamal počas posledného leta postoj vedenia NHL, ktoré potvrdilo jeho výmenu z Anaheimu napriek klauzule v zmluve o zákaze výmeny. Potvrdila to aj arbitráž. Následne ho NHL nepotešila ani výlukou a zákazom pôsobenia v KHL po jej skončení. S organizáciou Islanders nemal nijaký problém.

"Musím sa poďakovať klubu i Snowymu (generálny manažér Garth Snow - pozn.), ktorý bol ku mne veľmi ústretový. Keď som chcel ísť domov, nepovedal ani raz nie a aj vďaka tomu sa cítim v klube veľmi dobre,“ doplnil pre Newsday Višňovský.

Súvisiace články