Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Višňovský bude chýbať ešte minimálne dva zápasy

(Autor: SITA/AP)
SITA|22. okt 2013 o 08:19

Slovenský obranca nehrá pre otras mozgu.

NEW YORK. Ľubomír Višňovský z New York Islanders je už na listine zranených a pauzovať bude minimálne do 26. októbra. Vedenie Islanders zaradilo rodáka z Topoľčian na zoznam zranených hráčov so spätnou platnosťou od 19. októbra, presná dĺžka absencie zatiaľ nie je známa. Višňovský utrpel v sobotňajšom súboji proti Caroline po zákroku Čecha Radka Dvořáka otras mozgu.

Pre Islanders je to citeľná strata, keďže patril medzi najvyťažovanejších obrancov. Višňovský určite vynechá stretnutia s Vancouverom v utorok a v Pittsburghu v piatok. Jeho miesto v zostave zaujme Matt Donovan.

Majster sveta 2002 sa môže vrátiť do zostavy najskôr 29. októbra v derby proti New York Rangers. "Myslím, že každý sa snaží dostať čo najskôr po zranení na ľad. Ľubo je dôležitou časťou našej defenzívy, ale aj ofenzívy, takže je veľmi ťažké ho nahradiť. Máme ďalších hráčov, ktorí teraz musia urobiť jeho prácu," povedal pre NY Daily News Višňovského obranný partner Thomas Hickey. Tridsaťsedemročný Višňovský odohral v tejto sezóne osem stretnutí, v ktorých strelil gól a pridal dve asistencie.

Súvisiace články