Luis Suárez v drese Atlético Madrid.
Luis Suárez v drese Atlético Madrid. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. sep 2020 o 18:17

Rakitič strelil gól za FC Sevilla.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona vstúpili do novej sezóny španielskej La Ligy hladkým triumfom 4:0 nad Villarrealom v zápase 3. kola.

Úvodné dve kolá budú Katalánci dohrávať neskôr, vedenie súťaže im ich odložilo pre povinnosti v Lige majstrov.

Barcelona vybavila súboj s Villarrealom už v prvom polčase, keď súperovi nastrieľala všetky štyri góly.

O prvé dva sa postaral mladý útočník Ansu Fati, tretí pridal Lionel Messi z penalty po faule na Fatiho. Štvrtý gól si strelil sám obranca hostí Pau Francisco Torres.

Atlético Madrid deklasovalo Granadu 6:1. Domáci pre povinnosti v Lige majstrov naskočili do La Ligy rovnako až tento víkend.

V premiérovom vystúpení v novom drese po prestupe z Barcelony sa dvakrát gólovo presadil útočník Luis Suárez, hoci nastúpil až v 70. minúte namiesto Diega Costu.

Pre Granadu to bola po dvoch predchádzajúcich víťazstvách prvá bodová strata v sezóne.

Sevilla vo svojom prvom dueli v ligovej sezóne vyhrala na ihrisku nováčika z Cádizu 3:1, rozhodli o tom v závere Munir El Haddadi a Ivan Rakitič.

Zaujímavosťou je, že El Haddadi a Rakitič tiež pôsobili v Barcelone, druhý menovaný dokonca opustil katalánsky klub len nedávno.

La Liga - 3. kolo

• Osasuna - Levante 1:3 (1:1)

Góly: 38. Torres - 41. Melero, 77. Roger, 81. Morales

• Eibar - Athletic Bilbao 1:2 (0:1)

Góly: 48. Kike Garcia - 40. a 87. Unai Lopez

• Atlético Madrid - Granada 6:1 (1:0)

Góly: 85. a 90.+4 Suárez, 9. Costa, 47. Correa, 65. Felix, 72. Llorente - 87. Molina

Cádiz - FC Sevilla 1:3 (0:0)

Góly: 48. Salvi - 65. De Jong, 90. El Haddadi, 90.+6 Rakitič

• Real Valladolid - Celta Vigo 1:1 (0:1)

Góly: 66. Guardiola (z 11m) - 44. Aspas

• FC Barcelona - Villarreal 4:0 (4:0)

Góly: 15. a 19. Fati, 35. Messi (z 11m), 45.+1 Torres (vlastný)

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Barcelona vycvičila súpera už do polčasu, Suárez pri debute za Atlético strelil dva góly