Mladí Slováci strelili Fínom až štyri góly. Skóre otvorili po parádnej akcii

Adrián Kapralík sa teší po strelenom góle v prípravnom zápase Slovensko U21 - Fínsko U21. (Autor: TASR)
Sportnet, SITA|8. jún 2021 o 15:55 (aktualizované 8. jún 2021 o 16:25)

Slovensko U21 dnes dnes zdolalo Fínsko U21 v prípravnom zápase, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

Prípravný zápas futbalistov do 21 rokov

Slovensko U21 - Fínsko U21 4:0 (4:0)

Góly: 10. Galčík, 23. Kaprálik, 34. Trusa, 38. Kaprálik

Rozhodoval: Farkaš. ŽK: 90+1. Kováčik - 82. Nurmi, bez divákov

Slovensko: Ludha (46. Belko) – Suľa (57. Kováčik), Kóša (73. Pišoja), Obert (73. Nemčík), Vojtko (46. Javorček) – Nebyla (46. Myslovič), Lichý (46. Gono), J. Bernát (57. Šviderský) – Kaprálik (57. Slebodník), Trusa (46. Kadák), Galčík (46. Goljan)

Fínsko: Sinisalo (62. Leislahti) – Tihi, Katz (78. Koskela), Vainionpää (46. Koski), Almen (46. Rale) – Hannola (62. Pyyhtia) , Markiev, Oksanen (78. Nurmi) – Mommo (46. Terho), Olusanya (78. Sarr), Mastokangas (62. Ojänen)

NITRA. Slovenskí futbalisti do 21 rokov zdolali v prípravnom zápase rovesníkov z Fínska jasne 4:0. V Nitre rozhodli o triumfe už v prvom polčase, v ktorom strelili všetky góly.

Pri úvodnom zásahu predviedli skvelú akciu, ktorú viedli od vlastného brankára. V strede poľa Slováci vyšachovali brániacich Fínov a Adrián Kaprálik potiahol loptu po pravej strane.

Pred bránkou hľadal Mateja Trusu, ale k lopte sa dostal Roland Galčík a nekompromisne zakončil.

Z presných zásahov sa nakoniec tešili aj ďalší dvaja menovaní. Kaprálik sa presadil dvakrát a raz skóroval aj Trusa.

Kaprálik: Je to zásluha celého tímu

Kaprálik sa podieľal na všetkých góloch Slovenska. Osemnásťročný hráč MŠK Žilina okrem dvoch zásahov pridal aj dve asistencie.

"Som spokojný, ale neberiem si zásluhy pre seba. Je to zásluha celého tímu," zhodnotil Kaprálik po zápase v priamom prenose na futbalnet.tv.

Slovenskí mladíci strelili štyri góly v rozmedzí 28 minút. Do druhého polčasu spravil tréner Slovenska Jaroslav Kentoš šesť zmien a skóre sa už nemenilo.

Celkovo využili Slováci 11 striedaní, Fíni poslali na trávnik o jedného hráča menej. Kvalita výkonu Slovákov však po výrazných zmenách zostave klesla.

"Hlavne v prvom polčase sa nám hra darila. Smerom dopredu sme boli nebezpeční a strelili dva góly. Prvý polčas sa mi páčil viac ako druhý. Po zmene strán sme prestriedali skoro celý tím a kvalita upadla. Som rád, že máme v tíme rýchlostné typy v krídelných priestoroch a dnes sa ukázali," uviedol Kentoš.

Slovákov čaká kvalifikácia

Pre Slovákov bol duel proti Fínom generálkou pred vstupom do kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie, ktorú v septembri odštartujú domácim súbojom proti výberu Litvy a zápasom v Severnom Írsku.

"Verím, že naši hráči budú v kluboch hrať pravidelne a v septembri vstúpime úspešne," zaželal si tréner Kentoš.

Pred začiatkom bojov šampionát svoje prianie vyslovil aj Kaprálik: "Do kvalifikácie vstúpime s jasným cieľom - zabojovať o postup."

Slovenská dvadsaťjednotka si víťazstvom napravila chuť po piatkovej prehre s rakúskymi rovesníkmi, ktorým podľahla 1:2.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Mladí Slováci strelili Fínom až štyri góly. Skóre otvorili po parádnej akcii