Slovákov trápila trojka draftu, bod proti Nemcom má však veľkú cenu

Momentka zo zápasu Slovensko - Nemecko, MS v hokeji do 20 rokov 2021.
Momentka zo zápasu Slovensko - Nemecko, MS v hokeji do 20 rokov 2021. (Autor: TASR/AP)
Jerguš Radačovský|29. dec 2020 o 07:47

Pozrite si kľúčové momenty.

EDMONTON. Slovensko neuspelo vo svojom treťom zápase majstrovstiev sveta v hokeji hráčov do 20 rokov 2021 v kanadskom Edmontone.

Slovenskí mladíci nestačili na rovesníkov Z Nemecka, ktorým podľahli 3:4 po predĺžení a pripísali si druhú prehru na turnaji.

Napriek strate bodov si však vybojovali postup do štvrťfinále. Z dvojice Nemecko - Švajčiarsko ich môže predbehnúť iba jeden tím.

Dva góly Slovenska strelil Michal Mrázik, jeden Oleksii Myklukha. V bránke sa po úspešnom dueli proti Švajčiarom opäť predstavil Šimon Latkóczy.

V drese Nemecka sa zaskvela hviezda tímu Tim Stützle. Trojka draftu NHL 2020 strelila dva góly a na jeden prihrala. Rozhodujúci zásah zaznamenal v 5. minúte predĺženia Mario Zimmermann.

Slováci odohrajú svoj posledný zápas v A-skupine v stredu o 20.00 h proti Fínsku.

Pozrite si oficiálny zostrih duelu Slovensko - Nemecko na MS v hokeji do 20 rokov 2021 z dielne IIHF.

MS v hokeji do 20 rokov 2021: Slovensko - Nemecko: fotogaléria