Laziu sa darí aj bez Vavra, zo Slovákov hral iba Kucka

Stefan Radu a Joakim Maehle v súboji počas zápasu Lazio - Atalanta.
Stefan Radu a Joakim Maehle v súboji počas zápasu Lazio - Atalanta. (Autor: TASR/AP)
TASR|31. jan 2021 o 17:25

Nehrali ani Haraslín či Lobotka.

RÍM. Futbalisti Lazia Rím zvíťazili v nedeľnom súboji 20. kola talianskej Serie A na pôde Atalanty Bergamo 3:1 a preskočili súpera v tabuľke.

Rimania potvrdili výbornú formu, natiahli sériu víťazstiev už na päť zápasov a posunuli sa na piate miesto, Atalanta je šiesta.

Slovenský obranca Denis Vavro nefiguroval na zápasovej súpiske Lazia.

Calgiari remizovalo so Sassuolom 1:1, keď o výhru prišlo v piatej minúte nadstaveného času. Slovenský reprezentant v službách Sassuola Lukáš Haraslín sledoval zápas z lavičky náhradníkov.

Udinese Calcio sa po sérii deviatich zápasov bez víťazstva dočkalo trojbodového zisku, keď uspelo na ihrisku Spezie 1:0. Jediný gól strelil v 52. minúte Rodrigo De Paul z pokutového kopu.

Oba tímy dohrávali zápas s desiatimi hráčmi, v 76. minúte videl po druhej žltej červenú kartu autor gólu De Paul, o desať minút neskôr putoval predčasne pod sprchy aj domáci Riccardo Saponara.

Futbalisti Parmy v zostave so slovenským stredopoliarom Jurajom Kuckom prehrali v na ihrisku Neapola 0:2. Kucka odohral za hostí celý zápas, jeho krajan v službách Neapola Stanislav Lobotka do hry nezasiahol.

Neapolčania sa držia na štvrtej priečke, Parma pokračuje v trápení a zostala na 19. mieste. Na výhru v lige čaká od 30. novembra.

Serie A - 20. kolo:

Spezia Calcio - Udinese Calcio 0:1 (0:0)

Gól: 52. De Paul (z 11 m). ČK: 86. Saponara po 2. ŽK - 76. De Paul po 2. ŽK

Atalanta Bergamo - Lazio Rím 1:3 (0:1)

Góly: 79. Pašalič - 3. Marušič, 51. Correa, 82. Muriqi

/Denis Vavro (Lazio) nefiguroval na zápasovej súpiske/

Cagliari Calcio - Sassuolo Calcio 1:1(0:0)

Góly: 75. Joao Pedro - 90.+5 Boga

/Lukáš Haraslín (Sassuolo) na lavičke náhradníkov/

Crotone Calcio - CFC Janov 0:3 (0:2)

Góly: 24. a 51. Destro, 29. Czyborra

SSC Neapol - Parma Calcio 2:0 (1:0)

Góly: 32. Elmas, 82. Politano

/Stanislav Lobotka (Neapol) sedel na lavičke náhradníkov - Juraj Kucka (Parma) odohral celý zápas/

AS Rím - Hellas Verona 3:1 (3:0)

Góly: 20. Mancini, 22. Mchitarjan, 29. Mayoral - 62. Colley

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Laziu sa darí aj bez Vavra, zo Slovákov hral iba Kucka