V tretej minúte dával už svoj druhý gól. McTominay načal kanonádu United

Scott McTominay sa teší z gólu v drese Manchester United. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. dec 2020 o 17:50

Vardy ušiel Kaneovi v tabuľke strelcov.

MANCHESTER. Anglický klub Manchester United potvrdil dobrú ligovú formu a v nedeľu v 14. kole anglickej Premier League rozstrieľal nováčika z Leedsu 6:2.

Za víťazstvom nasmeroval zverencov trénera Oleho Gunnara Solskjaera škótsky stredopoliar Scott McTominay, ktorý skóroval dvakrát už v úvodných troch minútach. Pripojili sa tak ku kanonáde Liverpoolu, ktorý dal v sobotu sedem gólov.

United naplno bodoval už v šiestom z uplynulých siedmich duelov. V neúplnej tabuľke figuruje na priebežnej 3. priečke, má o zápas menej ako druhý Leicester i prvý Liverpool.

Futbalisti Sheffieldu United získali v nedeľu svoj druhý bod v sezóne, keď remizovali v Brightone 1:1.

Po góle striedajúceho Jaydena Boglea v 63. minúte mohli získať aj všetky tri, hoci hrali od 40. minúty bez vylúčeného Johna Lundstrama. No tri minúty pred koncom zabezpečil aspoň bod pre domácich taktiež striedajúci hráč Danny Wellbeck.

Tottenham doma padol s Leicestrom City 0:2, keď na konci prvého polčasu otvoril skóre Jamie Vardy z penalty a zaznamenal svoj 11. gól v tejto sezóne. V druhom polčase si dal vlastný gól Toby Alderweireld.

Liecester poskočil v tabuľke na druhé miesto, Tottenham je po druhej prehre za sebou piaty.

Vo večernom stretnutí zdolala Aston Villa oslabený West Bromwich Albion rozdielom triedy.

Premier League - 14. kolo:

• Manchester United - Leeds United 6:2 (4:1)

Góly: 2. a 3. McTominay, 20. a 70. Fernandes (druhý z 11 m), 37. Lindelöf, 66. James - 42. Cooper, 73. Dallas

• Brighton & Hove Albion - Sheffield United 1:1 (0:0)

Góly: 87. Welbeck - 63. Bogle. ČK: 40. Lundstram (Sheffield)

• Tottenham Hotspur - Leicester City 0:2 (0:1)

Góly: 45.+4 Vardy (z 11 m), 59. Alderweireld (vlastný)

• West Bromwich Albion - Aston Villa 0:3 (0:1)

Góly: 5. a 88. El-Ghazi (druhý z 11 m), 84. Traore. ČK: 36. Livermore (WBA)