Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Čech je stále vo forme, Chelsea sa pochválila jeho zákrokmi na tréningu

Petr Čech v drese Chelsea Londýn. (Autor: TASR/AP)
Ivan Mriška|25. okt 2020 o 19:28

Návrat do bránky nie je vylúčený.

BRATISLAVA. Vráti sa znovu do futbalovej bránky? Keď sa minulý utorok objavilo jeho meno na 25-člennej súpiske Chelsea Londýn pre Premier League, mnohých fanúšikov to prekvapilo.

Český brankár Petr Čech totiž vlani ukončil profesionálnu kariéru v konkurenčnom Arsenale a dal sa na hokej.

Zrejme nenastúpi, hoci...

V štvrtej anglickej hokejovej lige chytal za Guildford Phoenix. Do londýnskeho veľkoklubu sa vrátil vo veku 38 rokov ako technický a výkonnostný poradca.

Vo výnimočných prípadoch však bude pripravený zasiahnuť aj do súťažného diania.

„Petr Čech je pripravený na nevyhnutné situácie. Chvíľu trénoval s brankármi. Cíti sa fit a stále relatívne mladý,“ vysvetľoval pre The Sun tréner Chelsea Londýn a bývalý Čechov spoluhráč Frank Lampard.

To, že na to Čech stále má, ukázal na nedávnom tréningu, kde predviedol výborné reflexy a obratnosť.

V súťažnom zápase sa neobjavil rok a pol. Teraz bude štvrtým pohotovostným brankárom. V tíme je bez zmluvy, a teda zadarmo.

„Nečakám, že nastúpi. Ale nikto z nás nečakal ani to, čo sa stalo za posledných sedem mesiacov. Takže uvidíme,“ uviedol tréner Londýnčanov.

S kolegami si rozumie

Pred českou legendou je v hierarchii brankárov FC Chelsea zaujímavá trojica. Jednotkou je Edouard Mendy, Senegalčan, ktorý prišiel z Rennes.

Do Londýna sa dostal práve na Čechovo odporúčanie.

Za ním je Kepa Arrizabalaga, výborný brankár, ktorý však v poslednom čase kopí chyby. Trojkou je Willy Caballero, ktorý predtým pôsobil v Manchester City a je spoľahlivým náhradníkom.

Česká ikona má podľa serveru The Athletic s celou trojicou výborné vzťahy, a to aj vďaka jazykovým vybavenostiam. S Mendym hovorí po francúzsky, s Kepom a Caballerom po španielsky.

Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články