Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Takmer plakala. Fialková skritizovala servisný tím, ten si chybu uznal

Paulína Fialková. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 24. feb 2020 o 13:24

Slovenka skončila až pätnásta.

Počkajte, kým sa video načíta

BRATISLAVA. Mohla to byť medailová bodka za svetovým šampionátom v biatlone, ale nebola. Paulína Fialková sa po príchode do cieľa pretekov s hromadným štartom v talianskej Anterselve takmer rozplakala.

Pätnáste miesto nekorešpondovalo s jej ambíciami.

Fialková mala najlepšiu streľbu spomedzi kompletného 30-členného poľa pretekárok a aj tak v cieli zaostala za víťaznou Nórkou Marte Olsbuovou Röiselandovou o viac než minútu a pol.

Skončila pätnásta, lebo jej, jednoducho povedané, nešli lyže. Pritom reálne patrí do top desiatky najrýchlejších biatlonistiek súčasnosti.

"Neviem, čo mám na to povedať. Veľká kritika na servisný tím. Obiehalo ma päť - šesť ľudí v každom kole. Tá streľba bola iba záchrana, aby som nebola celkom vzadu. S touto streľbou hocikedy inokedy... Vieme, na čo mám. Je mi z toho až do plaču," poznamenala 27-ročná Paulína Fialková pre RTVS.

Čo sa mohlo na prvý pohľad zdať ako výhovorka, bola napokon realita. Člen servisného tímu Juraj Valenta priznal chybu.

"Spätne sme si to vyhodnotili a nastala chyba pri príprave lyží. Chytilo to špinu a lyže sa spomaľovali. Pritom voskovanie aj lyže boli dobré, ale urobili sme niečo navyše, čo tam nemalo byť. Tým, že sme až príliš chceli, sme to prekombinovali," uviedol Valenta pre RTVS.

Bežecký a kondičný tréner sestier Fialkových Martin Bajčičák na margo vzniknutej situácie poznamenal: "Vzali sa na preteky lyže, ktoré boli viac do zimy a dážď urobil svoje. Paulína nemala také lyže, aby s nimi dosiahla na medailu. Bohužiaľ, dnes ju mohla urobiť."

Paulína Fialková nebude na svetový šampionát v Anterselve spomínať v dobrom. Nedosiahla ani jedno umiestnenie v elitnej desiatke a jej najlepší výsledok bola práve 15. priečka z posledných pretekov.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články