Boston rozhodol v druhom predĺžení, Tatar ani Pánik sa z víťazstva netešili

Momentka zo zápasu Boston Bruins - Carolina Hurricanes.
Momentka zo zápasu Boston Bruins - Carolina Hurricanes. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. aug 2020 o 06:00

Capitals prišli o dvojgólové vedenie.

TORONTO. Hokejisti Bostonu sa ujali vedenia vo svojej štvrťfinálovej sérii Východnej konferencie NHL.

V úvodnom zápase 1. kola play off v Toronte zdolali Carolinu 4:3 po dvojnásobnom predĺžení, o ich víťazstve rozhodol v 82. minúte Patrice Bergeron.

Slovenský obranca a kapitán Bruins Zdeno Chára odohral vyše 25 minút s jedným mínusovým bodom, brankár Jaroslav Halák bol na striedačke.

Hokejistom Montrealu v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom nevyšiel vstup do série 1. kola s Philadelphiou.

V úvodnom zápase prehrali v noci na štvrtok s najvyššie nasadenými Flyers 1:2. Neuspel ani Washington s Richardom Pánikom, ktorý v prvom dueli štvrťfinále Východnej konferencie podľahol New Yorku Islanders 2:4.

Montreal dokázal v zápase s Philadelphiou odpovedať na vedúci gól Jakuba Voráčka v 35. minúte, keď počas presilovky vyrovnal Shea Weber, no "letcom" už o 16 sekúnd vrátil vedenie Joel Farabee a to si udržali až do konca.

Flyers podržal brankár Carter Hart, ktorý predviedol 27 úspešných zákrokov. Tatar odohral 13 minút bez bodového zápisu.

Washington viedol proti NY Islanders po dvoch góloch T.J. Oshieho ešte v závere druhej tretiny 2:0, no potom potom prišiel jeho kolaps. "Ostrovania" štyrmi gólmi dokonale otočili výsledok a ujali sa vedenia v sérii.

Pánik si počas 12 minút na ľade pripísal iba mínusku, vyslal jednu strelu a odsedel si dvojminútový trest. Jeho krajan Martin Fehérváry sa do zostavy Capitals tentoraz nezmestil.

Obhajcovi titulu St. Louis sa nevydaril vstup do štvrťfinálovej série Západnej konferencie, keď v úvodnom zápase podľahol Vancouveru 2:5. Dvoma gólmi sa na výhre Canucks podieľal Bo Horvat.

NHL - 1. kolo play off (na štyri víťazné zápasy):

Boston - Carolina 4:3pp (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 18. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 25. Coyle (Bjork, Ritchie), 41. Krejčí (Kaše, McAvoy), 82. Bergeron (Pastrňák) - 14. Edmundson (Teravainen, Aho), 25. McGinn, 50. Fleury (Trocheck)

/brankár Jaroslav Halák (Boston) presedel zápas na striedačke/

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 25:30 minúty, do štatistík si pripísal jeden mínusový bod, dve strely na bránku, tri bodyčeky a tri zablokované strely/

/stav série - 1:0/

Philadelphia - Montreal 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 9. Voráček (Provorov, Giroux), 35. Farabee (Sanheim) - 35. Weber (Drouin, Gallagher). Brankári: Hart - Price, strely na bránku: 31:28.

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 13:04 min, zaznamenal jeden hit a jednu stratu puku/

/stav série - 1:0

Washington - New York Islanders 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)

Góly: 26. Oshie (Kuznecov, Carlson), 32. Oshie (Wilson, Carlson) - 39. Eberle (Barzal), 41. Lee (Pulock, Nelson), 47. Bailey (Nelson), 52. Beauvillier (Bailey, Barzal). Brankári: Holtby - Varlamov, strely na bránku: 26:27.

/útočník Richard Pánik (Washington) odohral 11:59 min, zaznamenal jeden mínusový bod, 2 trestné minúty, jednu strelu na bránu, šesť hitov, jednu stratu puku a jeden zisk puku/

/stav série - 0:1/

Colorado - Arizona 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Góly: 54. Kadri (Makar, MacKinnon), 54. Compher (Donskoi, Johnson), 55. Rantanen (MacKinnon, Landeskog). Brankári: Grubauer - Kuemper, strely na bránku: 40:14.

St. Louis - Vancouver 2:5

Góly: 17. Perron (Schenn, Pietrangelo), 30. Schwartz - 5. Horvat (Hughes, Miller), 29. Pettersson, 46. Stecher (Pearson, Boeser), 49. Horvat (Pearson), 60. Miller (Boeser, Tanev). Brankári: Binnington - Markström, strely na bránku: 31:22.

/stav série: 0:1/

Domov»Hokej»NHL»Boston rozhodol v druhom predĺžení, Tatar ani Pánik sa z víťazstva netešili