Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Newcastle si nevie vynachváliť Dúbravku, ukázal jeho skvelé zákroky

Martin Dúbravka. (Autor: TASR/AP)
Jerguš Radačovský|24. aug 2020 o 23:50

Klub si ho zvolil aj za najlepšieho hráča sezóny.

VIDEO: Martin Dúbravka a jeho skvelé zákroky v Premier League 2019/2020

BRATISLAVA. Slovenský brankár Martin Dúbravka prežil úspešnú sezónu v Premier League. Newcastlu United pomohol k trinástemu miestu v lige, ďaleko od pásma zostupu.

V anglickej najvyššej súťaži nevynechal v celej sezóne ani minútu a zaznamenal najviac úspešných zákrokov v lige. Klub ho zvolil za najlepšieho hráča sezóny.

Najnovšie ho v Newcastli ocenili zostrihom, v ktorom vybrali najlepšie Dúbravkove zákroky sezóny. Video zverejnil klub na sociálnej sieti.

Pod videom sa strhla obšírna diskusia fanúšikov, ktorí si nevedeli vynachváliť výkony slovenského brankára.

"Najlepší brankár v lige," napísal jeden z fanúšikov. Ďalší triezvo zhodnotili, že bez Dúbravku by Newcastle bojoval o záchranu.

"Najlepší brankár v lige! Keby nebolo tohto chlapca, boli by sme blízko zostupu. Zaslúži si byť v tíme, ktorý získava trofeje," písal ďalší z fanúšikov.

Jeden z priaznivcov dokonca pripomenul situáciu rivalov zo Sunderlandu, ktorí sa prepadli až do tretej najvyššej súťaže:

"Keby nebolo tohto muža, znovu by sme si zahrali derby so Sunderlandom. Je jedným z našich najlepších."

Okrem chvály však padla aj kritika na obranné rady Newcastlu, ktoré brankárovi často nepomáhajú.

"Pozrite sa, aký je náš brankár zaneprázdnený. Máme šťastie, že máme gólmana takej kvality," napísal priaznivec klubu.

"Najväčším počtom zákrokov sa netreba chváliť. Znamená to, že tím nedostatočne zabraňuje strelám. Vždy je pod tlakom," dodal ďalší fanúšik.

Dúbravku v Premier League doplní v novej sezóne ďalší slovenský brankár - Marek Rodák, ktorý chytá vo Fulhame. Historický prvý slovenský brankársky súboj v najvyššej anglickej súťaži sa môže odohrať 19. decembra.

Jerguš Radačovský Prvé novinárske skúsenosti so športom získal v Denníku N a následne v denníku SME, kde prišiel v decembri 2018. Venoval sa aj regionálnej žurnalistike. Obľubuje rôzne športy od futbalu cez florbal až po snooker či petang.

Súvisiace články