Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Rozdielu sa nezľakol. Najnižší hráč zložil vysokého obrancu

Nathan Gerbe (hore) a Ivan Provorov. (Autor: Matt Slocum - TASR/AP)
Jerguš Radačovský|22. feb 2020 o 15:29

Pred bitkou rozdal tvrdý bodyček.

BRATISLAVA. Patrí medzi najnižších hráčov v histórii NHL, no jasne ukázal, že si naňho protihráči nemôžu dovoľovať.

Tridsaťdvaročný útočník Columbusu Nathan Gerbe meria 163 centrimetrov. V dueli proti Philadelphii však nechal vyniknúť svoju tvrdosť a zaskočil hráčov súpera.

Tesne pred koncom druhej tretiny si za vyrovnaného stavu počkal na kapitána Philadelphie Clauda Girouxa a tvrdým bodyčekom ho zhodil na ľad.

Situácia sa nepáčila obrancovi Philadelphie Travisovi Sanheimovi, ktorý dostihol útočníka Columbusu a bol pripravený oplácať tvrdosť.

Dvadsaťtriročný Sanheim meria 191 centimetrov, čiže oproti súperovi pôsobil robustne. Gerbeho plánoval schytiť zozadu, ale útočník reagoval pohotovo. Zaskočil Sanheima a neúnavne ho tlačil smerom k ľadu.

Vyšší hráč nakoniec neudržal stabilitu a spadol. Hráčov museli oddeliť rozhodcovia. Po situácii si Gerbe vyslúžil uznanie spoluhráčov a veľký potlesk fanúšikov.

Gerbe si v aktuálnej sezóne pripísal v drese Columbusu 26 štartov, v ktorých zaznamenal deväť bodov za štyri góly a päť asistencií. Zvyšnú časť sezóny strávil v tíme AHL Cleveland Monsters.

Jerguš Radačovský Prvé novinárske skúsenosti so športom získal v Denníku N a následne v denníku SME, kde prišiel v decembri 2018. Venoval sa aj regionálnej žurnalistike. Obľubuje rôzne športy od futbalu cez florbal až po snooker či petang.

Súvisiace články