1.Marc HirschiŠvajčiarskoSunweb4:49:17 h
8.Richie PorteAustráliaTrek-Segafredo+ 5 s
9.Tadej PogačarSlovinskoUAE Team Emirates+ 5 s
10.Simon GeschkeNemeckoCCC Team+ 5 s
Juraj SaganSlovenskoBora-Hansgrohenedokončil

MUR DE HUY. Švajčiarsky 22-ročný cyklista Marc Hirschi dosiahol ďalší veľký úspech, keď v stredu vyhral klasiku Valónsky šíp.

Jazdec stajne Sunweb zvládol 202 kilometrov dlhú trať z Herve a s cieľom na kopci Mur de Huy za 4:49:17 hodiny.

Na druhom mieste skončil Francúz Benoit Cosnefroy (AG2R) a tretí finišoval Kanaďan Michael Woods (EF).

Slovák Juraj Sagan preteky nedokončil.

Dvadsaťdvaročnému Švajčiarovi sa v posunutej sezóne darí. Pri svojej premiére na Tour de France vyhral jednu etapu a v nedeľu získal bronz v pretekoch s hromadným štartom na majstrovstvách sveta v Imole.

"Dnes som sa necítil až tak dobre, ale povedal som si, že pôjdem najlepšie ako viem. Záverečný kopec je strmý, nemôžete ísť príliš skoro, potrebujete na to mentálnu silu," povedal víťaz.

Víťaz nedávnej Tour de France a Hirschiho rovesník Tadej Pogačar skončil deviaty.

Domov»Cyklistika»Pogačar skončil deviaty, prestížnu klasiku Valónsky šíp vyhral jeho rovesník