Tomáš Suslov. (Autor: instagram.com/tomas_suslov)

BRATISLAVA. FC Groningen má povesť továrne na futbalové talenty.

Klubom prešli také esá svetového futbalu ako Johan Neeskens, Ronald Koeman, Arjen Robben, Luis Suárez, Virgil van Dijk, ale aj šikovný slovenský reprezentant Albert Rusnák.

A teraz v neveľkom holandskom klube vyrastá ďalší veľký talent slovenského futbalu.

Vystriedal Robbena

Tomáš Suslov strelil v nedeľu večer svoj prvý gól v holandskej Eredivisie. Ofenzívny stredopoliar sa presadil v zápase 1. kola proti slávnemu PSV Eidnhoven, keď v 53. minúte potrestal zlú rozohrávku brankára hostí.

Mal to pomerne jednoduché, pred brankárom bol sám. Groningen však napokon prehral 1:3.

Slovák sa dostal na ihrisko v 30. minúte, keď vystriedal zraneného Arjena Robbena, legendárneho krídelníka a kapitána Groningenu.

Suslov pritom iba v júni oslávil osemnásť.

Holandsko žilo návratom Robbena, ktorý opäť okúsil domácu súťaž Eredivisie po šestnástich rokoch.

Tridsaťšesťročného veterána však nahradil o polovicu mladší tínedžer zo Slovenska.

Suslova s fenomenálnym Robbenom spája istá podobnosť. Obaja sú ľaváci, obaja čerpajú zo svojej rýchlosti a radi driblujú.

Má neslovenskú povahu

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Pripomína Messiho a má neslovenskú povahu. Mladík zaujal Holandsko