Juventus získal ďalší titul, parádnym gólom rozhodol Ronaldo

Cristiano Ronaldo sa raduje z gólu.
Cristiano Ronaldo sa raduje z gólu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|26. júl 2020 o 23:43

Turínčania v lige nemajú konkurenciu.

TURÍN. Futbalisti Juventusu Turín sa stali deviatykrát v sérii talianskym majstrom. Titul si definitívne zabezpečili nedeľňajším víťazstvom 2:0 nad Sampdoriou Janov v rámci 36. kola Serie A.

Juventus má dve kolá pred koncom sezóny na čele tabuľky sedembodový náskok pred druhou Atalantou Bergamo.

Prvú príležitosť spečatiť zisk tzv. scudetta nevyužili zverenci trénera Maurizia Sarriho vo štvrtok, keď prehrali na trávniku Udinese Calcio 1:2.

Ronaldo dal gól a zahodil penaltu

Proti Sampdorii sa hráči Juventusu rozbiehali pomalšie. Prvú vážnu príležitosť si vytvorili v 20. minúte, hlavičku Cristiana Ronalda vykopol hosťujúci brankár Emil Audero z čiary.

Favorita brzdil v rozlete kŕč vo finálnej fáze a škrt v jeho plánoch spravili aj zranenia Danila a Paula Dybalu, pričom oboch hráčov musel Sarri vystriedať už v priebehu prvého polčasu.

V závere úvodnej 45-minútovky Juventus pritlačil a dočkal sa gólu. Miralem Pjanič po nacvičenom signále prihral loptu z priameho kopu Ronaldovi, ktorý sa presadil volejom zvnútra šestnástky - 1:0.

Územnú prevahu domáceho tímu korunoval druhým presným zásahom v 67. minúte Federico Bernardeschi, ktorý doklepol do siete loptu vyrazenú brankárom po strele Ronalda.

Sampdoria od 77. minúty dohrávala bez vylúčeného Mortena Thorsbyho a staronovému majstrovi už nekládla tuhý odpor. V 89. minúte ešte Ronaldo nepremenil jedenástku, loptu napálil do brvna.

Pre Juventus je to už 36. taliansky titul v klubovej histórii.

V sezóne poznačenej pandémiou koronavírusu je ešte klub z metropoly Piemontu v hre v Lige majstrov, do domácej osemfinálovej odvety proti Olympique Lyon (7. augusta) pôjde s mankom po februárovej prehre 0:1 vo Francúzsku.

Vavro hral takmer polhodinu

Slovenský reprezentačný obranca Denis Vavro hral od 65. minúty za rímske Lazio, ktoré získalo všetky body po víťazstve 5:1 na ihrisku Hellasu Verona.

Hetrikom sa v drese hostí blysol Ciro Immobile, najlepší strelec ligy má na konte už 34 gólov.

Lazio sa vďaka hladkému triumfu bodovo dotiahlo na tretiu Atalantu Bergamo.

AS Rím zdolal Fiorentinu 2:1 a upevnil si v tabuľke piate miesto, ktoré na konci sezóny garantuje účasť v skupinovej fáze Európskej ligy.

Už o štyri body zaostáva AC Miláno, o päť siedmy SSC Neapol.

Serie A - 36. kolo

• Juventus Turín - Sampdoria Janov 2:0 (1:0)

• Hellas Verona - Lazio Rím 1:5 (1:1)

Góly: 38. Amrabat (z 11 m) - 45.+5, 83. a 90.+4 Immobile (prvý a tretí z 11 m), 56. Milinkovič-Savič, 62. Correa

/Denis Vavro (Lazio) hral od 65. minúty/

• Bologna - Lecce 3:2 (2:1)

Góly: 2. Palacio, 5. Soriano, 90.+3 Barrow - 45.+1 Mancosu, 66. Falco

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Juventus získal ďalší titul, parádnym gólom rozhodol Ronaldo