Fabio Jakobsen (vľavo) tesne pred závažným pádom na Okolo Poľska 2020.
Fabio Jakobsen (vľavo) tesne pred závažným pádom na Okolo Poľska 2020. (Autor: TASR/AP)
Jerguš Radačovský|6. aug 2020 o 11:00

Záber z iného uhla natočil jeden z fanúšikov.

BRATISLAVA. Holandský cyklista Fabio Jakobsen je po páde v prvej etape na Okolo Poľska vo vážnom stave a absolvoval viac než päťhodinovú operáciu.

Jeden z fanúšikov pred cieľom zachytil Holanďanov pád, na ktorom vidno podstatnú vec, ktorá sa z iných uhlov nedala postrehnúť.

Cyklistovi ešte vo vzduchu odletela prilba, čo zrejme ešte viac prispelo k jeho vážnemu stavu. Pri tvrdom dopade nebol nijako chránený.

"Cyklista má poranený hrudník, preto sa mu ťažko dýcha. Najzávažnejšie sú však poranenia tváre," informovali lekári z nemocnice v Sosnowci, cituje portál onet.pl.

Z Jakobsenovho stavu vyplýva, že prilba mu aspoň čiastočne mohla pri páde pomôcť. Jeho stav je naďalej vážny, ale lekári sa ho ešte vo štvrtok pokúsia prebudiť z umelého spánku.

Nešťastný incident sa stal tesne pred cieľom prvej etapy. Holanďan Dylan Groenewegen ostro vybočil doprava a svojho súpera vytlačil na bariéru.

Jakobsen cez ňu preletel a trafil aj jedného z organizátorov. Zemi sa nevyhol ani vinník pádu a ďalší cyklisti v pelotóne.

Organizátori Groenewegena diskvalifikovali a Jakobsena vyhlásili za víťaza etapy.

Jerguš Radačovský
Jerguš Radačovský Prvé novinárske skúsenosti so športom získal v Denníku N a následne v denníku SME, kde prišiel v decembri 2018. Venoval sa aj regionálnej žurnalistike. Obľubuje rôzne športy od futbalu cez florbal až po snooker či petang.
Nachádzate sa tu: