Ivan Schranz strieľa gól v zápase Európskej konferenčnej ligy SK Slavia Praha - Raków Čenstochová. (Autor: Twitter SK Slavia Praha)
Sportnet|26. aug 2022 o 09:52

Slovenský útočník strelil rozhodujúci gól v 122. minúte.

PRAHA. Proti Panathinaikosu Atény nemal byť ani na súpiske, dopísali ho až na poslednú chvíľu.

Trénerovi sa hneď odvďačil gólom a bol dôležitou postavou pri postupe Slavie Praha do play off kvalifikácie Európskej konferenčnej ligy (EKL).

A v jeho podaní to vôbec nebol koniec.

Slovenský útočník Ivan Schranz rozhodol o postupe Slavie do skupinovej fázy.

V domácej odvete play off proti poľskému Raków Čenstochová strelil postupujúci gól na 2:0 v závere predĺženia v 122. minúte. Slavia tak v dvojzápase uspela 3:2, nezastavila ju ani prehra z Poľska 1:2.

Schranz využil skvelý center Petra Olayinku a hlavou nekompromisne zakončil.

Okrem gólu pridal aj asistenciu na úvodný gól Mosesa Usora v 62. minúte. Na ihrisko sa pritom dostal iba o šesť minút skôr, keď vystriedal Davida Douderu.

"Bol to rozprávkový záver, hrali sme úplne do konca a sme veľmi šťastní. Bol to jeden z najdôležitejších gólov v mojej kariére," neskrýval nadšenie slovenský útočník v rozhovore po stretnutí priamo na ihrisku.

"Olayinka poslal vynikajúci center. Ja som mal potom už ľahšiu pozíciu a snažil som sa sústrediť na to, aby som to trafil. Vyšlo to a vypukli pekné oslavy," opísal záverečné momenty zápasu.

Dvadsaťosemročný Slovák potvrdil, že má talent byť na správnom mieste. "Verím, že mám čuch na góly," pousmial sa.

Slavia sa tak môže tešiť na zaujímavých súperov. Schranz však na nich po zápase ešte nemyslel.

"Priznám sa, že posledných päť minút som myslel na penalty a nie na súperov. Ale tešíme sa na európsku jeseň, viem, že budeme v prvom koši, ale aj tak je to nevyspytateľné. Vlani sme dostali veľmi náročnú skupinu," povedal k piatkovému žrebu.

Jeho tím sa v predchádzajúcom ročníku stretol v hlavnej fáze s Feyenoordom Rotterdam, Unionom Berlín a Maccabi Haifa. Postúpil do štvrťfinále, kde podľahol práve holandskému mužstvu, neskoršiemu finalistovi.

Schranz sa zaslúžil o dva góly v sieti Unionu a ďalší strelil v prvom kole vyraďovacej časti proti Fenerbahce Istanbul.

Jeho rozvahu ocenil aj tréner Jindřich Trpišovský: "Určite to nie je náhoda. Čím bližšie je k bráne, tým pokojnejšie pôsobí. Nepanikári a dokáže správe vyriešiť situácie v pokutovom území."

Domov»Futbal»Konferenčná liga»VIDEO: Schranz sa stal hrdinom Slavie. Určite to nie je náhoda, vravel tréner