Tampe nepomohol ani návrat v tretej tretine, výhru Pittsburghu režíroval Malkin

Jevgenij Malkin (vľavo) a Rickard Rakell v zápase NHL Pittsburgh Penguins - Tampa Bay Lightning . (Autor: TASR/AP)
TASR|6. apr 2024 o 22:35

Rozhodujúci gól strelil Bunting.

NEW YORK. Hokejisti Pittsburghu zvíťazili v sobotňajšom zápase zámorskej NHL nad Tampou Bay 5:4.

V drese "bleskov" odohral 15:30 min slovenský obranca Erik Černák, ktorý si do štatistík zapísal jeden plusový bod a rozdal štyri bodyčeky.

Penguins potiahol dvoma gólmi a jednou asistenciou ruský útočník Jevgenij Malkin. Tri body zaznamenali aj Erik Karlsson (0+3) a Michael Bunting (1+2).

"Tučniaci" viedli po dvoch tretinách 4:1, no trojgólový náskok stratili v priebehu desiatich minút.

Plný bodový zisk pre domácich napokon zachránil v 55. minúte Bunting. Za hostí nazbierali tri asistencie Nikita Kučerov a Victor Hedman.

Pittsburgh získal dôležité body v boji o play off, keďže vo Východnej konferencii im patrí posledná postupová ôsma priečka. Lightning sú na šiestom mieste.

NHL - základná časť - 6. apríl:

Pittsburgh - Tampa Bay 5:4 (1:0, 3:1, 1:3)

Góly: 5. Crosby (Rust, E. Karlsson), 27. Malkin (E. Karlsson, Bunting), 35. Letang, 37. Malkin (Bunting), 55. Bunting (Malkin, E. Karlsson) - 33. Stamkos (Hedman, Kučerov), 41. Paul (Eyssimont, Chaffee), 48. Duclair (Kučerov, Hedman), 51. Stamkos (Hedman, Kučerov)

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Tampe nepomohol ani návrat v tretej tretine, výhru Pittsburghu režíroval Malkin