Taliansky vicepremiér o Higuaínovi: Dúfam, že dostane dlhý dištanc

Gonzalo Higuaín. (Autor: TASR/AP)
SITA|13. nov 2018 o 14:10

Zahodil penaltu a bol vylúčený.

MILÁNO. Taliansky vicepremiér Matteo Salvini, o ktorom je známe, že je fanúšikom futbalistov AC Miláno, si želá dlhý zákaz pre útočníka Gonzala Higuaína.

Tridsaťročný argentínsky zakončovateľ bol smutným hrdinom nedeľňajšieho zápasu domáceho AC Miláno proti Juventusu Turín (0:2).

Higuaín najprv v 41. minúte nepremenil pokutový kop, loptu napálil iba do žrde bránky Wojciecha Szczesného.

Neskôr v 83. minúte mu hlavný rozhodca Paolo Mazzoleni udelil červenú kartu za nešportové správanie sa, keď protestoval proti žltej karte, ktorú mu najprv ukázal za faul.

"Futbal je zrkadlom krajiny. Bol som na San Sire a hanbím sa za správanie sa útočníka AC Miláno. Napriek mojím fanúšikovským záujmom dúfam, že dostane dlhý dištanc," cituje Salviniho portál football-italia.net.

Domov»Futbal»Taliansko»Taliansky vicepremiér o Higuaínovi: Dúfam, že dostane dlhý dištanc