Matevž Vidovšek sa teší z chytenej penalty.
Matevž Vidovšek sa teší z chytenej penalty. (Autor: Enes Bay - Twitter)
Ivan Mriška|1. aug 2023 o 23:50

Desaťtisíc divákov na štadióne Stožice videlo drámu.

ĽUBĽANA, BRATISLAVA. Strhujúci záver mal odvetný zápas 2. predkola Ligy majstrov Olimpija Ľubľana - Ludogorets Razgrad.

Prvý súboj v Bulharsku sa skončil 1:1 a v odvete bol po deväťdesiatich minútach rovnaký stav.

V druhej minúte nadstavenia skóroval domáci Timi Max Elšnik a na tribúnach spôsobil ošiaľ.

Slovinci však o víťazstvo takmer prišli. V jedenástej minúte nad rámec riadneho času mohol vyrovnať hosťujúci Kiril Despodov. Jeho pokutový kop však zneškodnil brankár Matevž Vidovšek.

Ten sa takmer okamžite stal v Slovinsku hrdinom. „Loptu vyrazil skokom pantera,“ píše portál rtvslo.si

Hneď po penalte nemecký rozhodca Christian Dingert odpískal koniec. Domáci priaznivci pod vplyvom emócií vybehli na trávnik.

„Bol to blázinec. Desaťtisíc divákov v daždi videlo drámu, akú si Stožice nepamätajú. Na takýto infarktový koniec sotva niekto pomyslel,“ dodal portál slovinského telerozhlasu.

Postup Ľubľany je miernym prekvapením. Hodnota jej mužstva podľa špecializovaného portálu transfermarkt.com nedosahuje trinásť miliónov, zatiaľ čo Razgrad má tím za necelých 45 miliónov.

„Úspech Olimpije je zaslúžený. Po celý čas bola proti favorizovanému a podstatne bohatšiemu súperovi, ktorý posledných sedem rokov hral vždy v skupinovej fáze európskych pohárov, lepším mužstvom.

Zaváňalo to predĺžením, no bozk šťastia a výnimoční Timi Max Elšnik a Matevž Vidovšek sa postarali o jedno z najväčších víťazstiev v histórii Olimpije,“ ďalej uvádzajú slovinské médiá.

V 3. predkole Ligy majstrov nastúpi Ľubľana proti lepšiemu z dvojice Galatasaray - Žalgiris (2:2 v prvom zápase). Prvé stretnutie je na programe 8. alebo 9. augusta v Slovinsku.

Domov»Futbal»Liga majstrov»VIDEO: Strhujúci záver v Ľubľane. Brankár skočil po lopte ako panter a je hrdina