László Bénes sa teší po strelenom góle v drese Hamburger SV.
László Bénes sa teší po strelenom góle v drese Hamburger SV. (Autor: TASR/DPA)
TASR, SITA|3. sep 2023 o 16:24 (aktualizované 4. sep 2023 o 10:42)

Bénes skóroval v každom zo štyroch druholigových duelov, v ktorých nastúpil, a presadil sa aj v pohárovom stretnutí.

HAMBURG. Slovenský futbalový reprezentant László Bénes potvrdil svoju parádnu fazónu v úvode sezóny aj v nedeľnom dueli 5. kola nemeckej 2. Bundesligy

Jedným gólom prispel k triumfu svojho tímu Hamburger SV nad Hansou Rostock 2:0.

Bol to už jeho piaty presný zásah v prebiehajúcej ligovej sezóne, čo ho radí na špicu tabuľky strelcov.

Hamburg po treťom víťazstve za sebou poskočil na prvé miesto tabuľky s bilanciou 4-1-0, vedie o bod pred Kielom.

„Dnes sme mali hru od prvej minúty plne pod kontrolou. Boli sme kompaktní v defenzíve a nedovolili sme súperovi takmer nič.

V druhom polčase potom 'Ferro' (brankár HSV Daniel Heuer Fernandes, pozn.) vynikajúco chytal všetky lopty.

Možno sme v prvom polčase mohli streliť gól na 1:0 už skôr, ale som obzvlášť hrdý na tím a na to, že sme si udržali čisté konto,“ vyhlásil na klubovom webe Bénes, ktorý v zápase hral do 76. minúty.

Tabuľka 2. Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»VIDEO: Ešte nemal zápas bez gólu. Bénes opäť skóroval a vedie tabuľku strelcov