Albert Rusnák ml. sa teší po strelenom góle v drese Seattle Sounders.
Albert Rusnák ml. sa teší po strelenom góle v drese Seattle Sounders. (Autor: TASR/AP)
TASR|31. okt 2023 o 12:42

Pokračujeme vo výkonoch zo základnej časti, čo je pozitívne, komentoval Slovák.

NEW YORK. Slovenský futbalista Albert Rusnák skóroval v nočnom zápase zámorskej Major League Soccer (MLS).

Jeho tím Seattle Sounders zvíťazil v prvom stretnutí druhého kola play-off nad FC Dallas 2:0.

Dvadsaťdeväťročný ofenzívny hráč sa presadil v 43. minúte, keď premenenou penaltou poslal domácich do vedenia. V druhom polčase potvrdil triumf Jordan Morris.

Sounders sa do vyraďovacej časti kvalifikovali ako druhý najlepší tím Západnej konferencie. V stretnutí proti Dallasu potvrdili rolu favorita a pred odvetou si vytvorili dvojgólový náskok.

Slovenský reprezentant zaznamenal päť presných zásahov aj počas základnej časti.

Seattle tak pokračuje bez prehry, naposledy neuspel 21. augusta proti Atlante United 0:2.

"Pokračujeme vo výkonoch zo základnej časti, čo je pozitívne. Veľmi dobre sme bránili a udržali sme čisté konto. Vytvorili sme si aj niekoľko šancí a strelili dva góly," uviedol Rusnák pre klubový web.

Tabuľka MLS

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»MLS»VIDEO: Rusnák skóroval aj v play-off MLS, Seattle má pred odvetou sľubnú pozíciu