Luis Suárez sa raduje zo svojho gólu.
Luis Suárez sa raduje zo svojho gólu. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. júl 2020 o 00:20

Rozhodol Luis Suárez.

BARCELONA. Futbalisti FC Barcelona zdolali v stredajšom súboji 35. kola španielskej La Ligy mestského rivala Espanyol 1:0.

O víťazstve úradujúceho majstra rozhodol gól Luisa Suáreza z 56. minúty.

Barcelona stráca z druhého miesta na vedúci Real Madrid jeden bod, líder tabuľky sa môže prenasledovateľovi opätovne vzdialiť na rozdiel štyroch bodov v prípade piatkovej výhry nad Alavesom.

Espanyol stratil aj poslednú šancu na záchranu a zostúpi do druhej najvyššej súťaže.

Suárez v 56. minúte dorazil loptu do siete po akcii Antoinea Griezmanna a Lionela Messiho a zariadil tak 23. triumf FC Barcelona v tejto ligovej sezóne.

Oba tímy dohrali zápas iba s desiatimi hráčmi.

V 50. minúte bol vylúčený domáci Ansu Fati, ktorý pri výskoku trafil kopačkou Calera do holennej kosti, o tri minúty neskôr ho nasledoval stredopoliar Espanyolu Pol Lozano, ktorý dostal červenú kartu za zákrok na Gerarda Piquého.

Espanyol zostáva po šiestej prehre v sérii na poslednom 20. mieste a definitívne zostúpi do Segundy Division. Do konca sezóny odohrá už iba tri zápasy, pričom na sedemnásty Eibar stráca nedostihnuteľných jedenásť bodov.